Bár elérkezett a jegyzés félideje, mind ez idáig elenyésző Deutsche Postbank-részvényt jegyeztek le a befektetők. Ez azért is meglepő, mert a Deutsche Post leányvállalata, a Postbank részvénykibocsátása évek óta a legnagyobb tranzakciónak ígérkezett Németországban. A fentieket tetézi – legalábbis a német üzleti lapok jelentései szerint –, hogy a jegyzési arány még az anyacég, vagyis a Deutsche Post, továbbá a Postbank kedvezményezett dolgozói között is rendkívül alacsony: 50, illetve 63 százalékos volt. A Deutsche Postbank egyébként június 18-ig jegyezhető, tőzsdei bevezetése június 21-én lesz. A kibocsátó, a német posta 31,50–36,50 eurós ársávot adott meg az elsődleges kibocsátás számára. Ha az említett ársávval számolunk, úgy a bevétel 2,58–2,99 milliárd euró között lehet, noha Klaus Zumwinkel, a Deutsche Post World Net AG első számú embere korábban hatmilliárd euróra becsülte a Postbank értékét. Ezzel szemben az elemzők általában 4,5–5 milliárd euró közé teszik a Postbank piaci árát. A Deutsche Post menedzsmentje a tranzakció kapcsán nyilvánosságra hozta, hogy a tulajdonában lévő részvények felének értékesítéséből befolyt összeg túlnyomó részét adósságai törlesztésére akarja fordítani. A Postbank adózott eredménye tavaly 352 millió euróra nőtt a 2002-es 132 millióról, adózás előtti eredménye pedig 497 millió euró volt a 2002-es 399 millió után.
Májusban a Deutsche Bank vezetése mégsem tett átvételi ajánlatot a Postbanknak. Annak ellenére sem, hogy első pillantásra a hitelintézet vonzó befektetési ajánlatnak tűnik, hiszen 11,5 millió olyan ügyfele van, akik a takarékbetéteiken kívül eddig szinte semmilyen más banki szolgáltatást nem vettek még igénybe, s ez Németországban óriási üzleti potenciált képvisel.
A várható éves tőzsdei lejtmenet miatt Németországban két elektronikai vállalat is visszamondta részvényei kibocsátását. Az X-Fab után a müncheni Siltronic is bejelentette tavasszal, hogy elhalasztja a tőzsdei kibocsátást, és csak a részvénypiacok megnyugvása után tervezi a megjelenést a tőzsdén.
Manfred Weber és Brüsszel fizeti Magyar Péter országjárását