Sokan kezdtek kombinálni, amikor robbanássorozat rázta meg a Sínai-félszigetet. Néhány órával a merényletek után már megszületett a hivatalos vélemény, miszerint nem a palesztinok hajtották végre a több mint harminc halálos áldozatot követelő szörnyűséget, hanem egy, az al-Kaidával kapcsolatban álló csoport. Jelentkezett is három, eddig ismeretlen szervezet, büszkén vállalva a robbantássorozatot. Szakértők pedig azonnal biztosra vették, sejtésük helyes volt, az Oszama bin Laden vezette szervezet vádolható a terrorcselekménnyel.
Az ember előtt felsejlik a hosszú szakállú milliárdos képe, aki egy afganisztáni barlangban rábök a térképen a Sínai-félszigetre. Erre azonban nagyon kicsi az esély. Az al-Kaida ugyanis sokkal inkább egy mozgalom, egy eszme, mintsem valódi, tagsággal és elképzelésekkel rendelkező terrorszervezet. Jelen esetben valószínűleg sokkal közelebb járunk az igazsághoz, ha a Muszlim Testvériség nevű csoport környékén keressük a végrehajtókat. Akik csak akkor robbantanak fel egy izraeli turisták által lakott szállodát, ha hosszú távú terveik, politikai céljaik így diktálják, s ha a körülmények ezt lehetővé teszik. A mostani robbantás idején a helyzet szinte kecsegtető volt. A nagy zsidó ünnep, a szukkót miatt 12 ezer izraeli töltötte szabadságát az egyiptomi üdülőhelyen, mindenféle biztonsági ellenőrzés nélkül. Izrael kormánya aggódott is, ám a turisták bíztak szerencséjükben, hátha nem történik semmi. Ám a helyzet több volt, mint ideális, és a „helyi al-Kaida” lecsapott.
Persze kérdés, volt-e a mostani esetben a már említett politikai akarat? Az összeesküvés-elméletek kedvelői (és ők vannak többségben) biztosak abban, hogy a robbantások előre jól megtervezett, lélektanilag fontos pillanatban kivitelezett merényletek voltak, amelyek komoly hatást gyakorolnak majd a közel-keleti politikára, ezen belül Egyiptomra. Most ugyanis épp a fáraók földje a kulcsszereplő az izraeli–palesztin viszályban azzal, hogy békeszerződése van Izraellel, jó viszonyt ápol az Egyesült Államokkal, elkötelezettsége a palesztin ügy mellett viszont vitán felül áll. Ugyanakkor bevételeinek igen komoly hányadát a turizmusból szerzi, egy ilyen robbantássorozat miatt pedig elmaradhatnak a jól fizető amerikai és izraeli turisták Egyiptomból. Mikor a Muszlim Testvériség 1997-ben vérfürdőt rendezett Luxorban, az egyiptomi rendőrség lecsapott. Azóta hemzsegnek a rendőrök és katonák a városokban, hímes tojásként őrizve a külföldieket. Nem is történt semmi komolyabb támadás ellenük azóta. A tábai merénylet viszont véget vet ennek az időszaknak, s Egyiptom talán – al-Kaida-logikát követve – megorrol az iszlám radikálisokra, akik koldusbotra juttathatják.
Gázolt a vonat Székesfehérvár és Dinnyés között