Az Antall-kabinet agrárminisztériumának közigazgatási államtitkára, az Állami Vagyonügynökség (ÁVÜ) igazgatótanácsának egykori MDF-es delegáltja, Raskó György is tagja annak a cégnek, amelyik hozzájutott a Komáromi Mezőgazdasági Rt. többségi részvénycsomagjához – közölte a Vas Népe.
Az állami gazdaság jegyzett tőkéje – mint ahogy tegnap hírül adtuk – egymilliárd-hétszázhetvenkilencmillió forint volt. A nyertes pályázó, a Kemenesalja Agráripari Kft. nagyon olcsón, mindössze 201 millió forintért nyerte el karácsony előtt két nappal a tulajdonjogot. A privatizált állami gazdaság csak a területalapú állami és uniós támogatásokból évente szinte ugyanennyi bevételre tesz szert. A komáromi állami gazdaság vevője a 480 millió forintos tőkeemelést és a 220 millió forint értékű tulajdonosi kölcsön visszafizetését is felvállalta, amit tulajdonképpen saját magának fizet ki.
Raskó Györgyöt 1994-ben a kapuvári körzetben választották országgyűlési képviselővé a Magyar Demokrata Fórum színeiben. 1996–98 között a politikus a Magyar Demokrata Néppárt frakciójának tagja volt. Raskó György több tucat mezőgazdasági cégben érdekelt: többek között a Csopak Rt.-ben, a Raskó és Pap Mezőgazdasági Kft.-ben, valamint a Royal Tokaji Kft.-ben. Agrárközgazdászként gyakran publikál, az MDNP szakpolitikusaként is nyilatkozik.
A Kemenesalja Agráripari Kft.-t mindössze pár héttel a privatizáció előtt, 2004. november 3-án jegyezte be a cégbíróság. Akkor a társaság jegyzett tőkéje hárommillió forint volt. A 201 millió forintos vételárért több mint száz hektár szőlő, borászat, több ezer hektár szántóterület bérleti joga, korszerű sertéstelep, mintegy kétezer szarvasmarha, valamint húsfeldolgozó került a vállalkozás többségi birtokába. A cégbírósági adatok szerint a Kemenesalja Agráripari Kft. ügyvezetője Gálos Marianna, a tagok között megtaláljuk Raskó György volt államtitkár mellett Raschka Zsolt kemenesmagasi vállalkozót is.
Gyurcsány Ferenc kihívója randalírozott hajnalban Budapesten, rendőrségi ügy lett belőle