Érettségire készülnek

Valamivel több mint száztizenegyezer diák jelentkezett az idei érettségi vizsgákra. Az csak március közepére derül ki, hogy hányan vesznek részt emelt szintű vizsgán és hányan próbálkoznak csak középszinten. A tavaly decemberi előzetes adatok szerint egyébként csak a tanulók egyharmada kísérli meg valamelyik tantárgyból a magasabb fokú vizsgát, és csak minden tizedik vizsga lesz emelt szintű.

2005. 02. 22. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Oktatási Minisztérium közlése szerint a végleges adatok alapján 111 284 diák jelentkezett az idei vizsgákra. A sajtóosztály úgy tájékoztatott: a bontás még nem készült el, csak március közepére derül ki, hogy hány diák próbálkozik valamelyik tárgyból emelt szinten. A tavaly december 21-ig leadott előzetes adatok alapján a jelentkezők több mint kétharmada csak középszinten érettségizik. Az akkori összesítés elkészítésekor nem vették figyelembe a korábban érettségizettek jelentkezéseit.
Idén az érettségi váltja ki a felvételit. Mindkét fokozatú vizsgát elfogadják az egyetemek és főiskolák – kivéve, ha valamelyik intézmény előfeltételnek szabta az emelt szintű vizsgát –, az értük kapott pontok viszont nagymértékben különbözhetnek. Az idén nem pontszámokban, hanem százalékértékben fejezik ki az eredményt, és ennek alapján számítják ki az érdemjegyet. Az elégséges osztályzathoz mindkét szinten az elérhető pontok húsz százalékának teljesítése szükséges, a többi osztályzat esetén azonban emelt szinten kevesebb pont is elég a jobb érdemjegyhez. Az emelt szintű érettségiért maximum 14 pluszpontot kaphat a diák.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.