Késve fizetik ki a béremeléseket

A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) arra kéri a jogalkotókat, hogy tegyék egyértelművé a közalkalmazotti béremelésekre vonatkozó szabályozást. Jelenleg ugyanis az önkormányzatok jó része azért nem fizeti ki a költségvetésben előírt béremelést, mert saját büdzséjét még nem fogadta el.

2005. 02. 03. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Jelenleg egyszerre két törvény is szabályozza a pedagógusok béremelésének kifizetését, és ezek egymással ellentétesek – mondta lapunknak Varga László, a PSZ elnöke. A szakember szerint a költségvetési törvény elfogadásával január elsejétől életbe léptek a megemelt bértáblák. Ennek értelmében már a január 27-én folyósított nulladik havi béreket is az új bértábla alapján kellet volna kifizetni, ahogyan a napokon belül esedékes januári fizetéseket is. A valóságban a tanárok zöme a tavalyi fizetését kapja.
Varga szerint ennek az az oka, hogy az önkormányzatok jó része még nem fogadta el az idei költségvetését, ezért még mindig a tavalyi béreket folyósítják. Csak februárban szavaznak az új büdzséről, ami azt jelenti, hogy a pedagógusok legkorábban márciusban kaphatják meg 7,5 százalékkal megemelt bérüket. – A gond az, hogy az élet januártól drágul, tehát a pénzre most van szükség, nem hónapok múlva – jelentette ki a PSZ-elnök.
A Pénzügyminisztérium sajtóosztályán azt mondták: a rendszer évek óta így működik. Mindenki jól jár, hiszen az önkormányzatok költségvetésének februári elfogadása után a pedagógusok visszamenőleg megkapják a megemelt béreket. A tárca szerint kivitelezhetetlen, hogy a januári emeléseket már év elejétől folyósítsák.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.