Sokan olvasnak, de keveset

Az egyetemisták körében az újság a legnépszerűbb a három médium – az írott sajtó, a rádió és a televízió – közül, de az olvasásra fordítják a legkevesebb időt – derül ki egy felmérésből.

2005. 02. 04. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az egyetemisták és főiskolások 72,1 százaléka rendszeresen olvas újságot. Rádiót csak 59,3 százalékuk hallgat, televíziót pedig 58,5 százalékuk néz mindennap. A felsőoktatási hallgatók médiahasználati szokásairól a Magyar Egyetemi és Főiskolai Sajtó Egyesület, a Belvedere Meridionale Alapítvány és a Felsőoktatási Kutatóintézet készített felmérést. A kutatás során 28 felsőoktatási intézmény 1008 diákjának szokásait vizsgálták. Bár a felmérés szerint a legtöbb diák rendszeres újságolvasó, az már korántsem olyan pozitív jelenség, hogy a médiumok közül erre fordítják a legkevesebb időt. Míg rádióhallgatással naponta átlagosan 329 percet, tévénézéssel pedig 85 percet töltenek, újságolvasásra csupán 52 perc jut. Az újságok közül a helyi megyei lapokat olvassák a legtöbben (44,5 százalék). A második helyen a Népszabadság áll 33,3 százalékkal, míg a harmadik a Magyar Nemzet 26,3 százalékkal. A magazinok közül a HVG és a Színes RTV a legnépszerűbb.
A Hír Televízió internetes lapjának vezetője a helyszínen bejelentette: helyet biztosítanak az Edupress felsőoktatási hírügynökség anyagainak, így az egyetemisták a televízió portálján is tájékozódhatnak az őket érintő legfrissebb hírekről.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.