A legtöbb jelentkező az ELTE-t választotta

Elkészültek a felvételi jelentkezések első, internetes részadatai, amelyek szerint a legnépszerűbb iskola az Eötvös Loránd Tudományegyetem. A karok közül ugyanezen iskola bölcsészkarára jelentkeztek a legtöbben, a képzéseket tekintve azonban a Budapesti Műszaki Főiskola (BMF) informatikai képzése viszi el a pálmát.

2005. 03. 07. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Összesen 11 040 fiatal jelentkezett felsőoktatási intézménybe az interneten keresztül. Az adatok szerint közülük csupán 1505-en érettségiznek az idén, a többiek már korábban elvégezték a középiskolát. Az ismétlő érettségizők többsége matematikából, informatikából és történelemből próbálkozik újra. Jelentkezett diák többek között Angolából, Kanadából, Izraelből, Nagy-Britanniából, Ciprusról, Írországból és Svájcból is. Összesen 159-en vallották magukat határon túli magyarnak.
A legnépszerűbb intézmény az elektronikus jelentkezők körében az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) lett, ide 2831-en szeretnének bekerülni. A második a Szegedi Tudományegyetem 1351, a harmadik pedig a Budapesti Gazdasági Főiskola (BGF) 1316 jelentkezéssel. A karok közül az ELTE Bölcsészettudományi Kara a listavezető. A második a BGF Kereskedelmi, Vendéglátó-ipari és Idegenforgalmi Főiskolai Kara, a harmadik pedig a Budapesti Műszaki Főiskola Neumann János Informatikai Főiskolai Kara. A képzéseket tekintve a BMF mérnök–informatikus képzése a legnépszerűbb, ezt követi a SOTE általános orvosi szaka és az ELTE programtervező informatikus képzése.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.