Iránytalanság és befektetői bizalom hiányának következtében a BUX tegnap napközben nem tudott elszakadni az előző szintjétől. A kereskedés végén az index 17 558,15 ponton 81,63 pontot gyengülve lépett a partvonalon túlra. Az elemzők azt nyilatkozták, hogy határozott trend nem alakult ki az európai tőzsdéken sem, így nem volt meglepetés a tegnapi napi magyar tőkepiaci árfolyammozgás sem. A piac arra vár még mindig, hogy valamilyen határozott hír jelenjen meg a parketten, ezek között lehetnek a még állami tulajdonban lévő tőkepiaci cégek magánosítása is. Napirenden van a Richter, a Mol, az FHB és az Antenna Hungária (AH) állami pakettjének értékesítése. A kiskapitalizációjú AH kivételével valamennyi papír okozhat erőteljes ármozgást a tőzsdén, és ez kihathat majd a BUX alakulására is.
Addig is, amíg nem döntenek az ügyekben, olyan hazai és nemzetközi vállalati hírekre összpontosítanak a befektetők, melyek a befektetések megkezdésére ösztönöznek. Nem volt ilyen a tegnapi pesti kereskedés során, így a 13,35 milliárd forintos forgalom mellett folyt le az üzletmenet. Az alacsony érdeklődés és a vezető részvények többségében tapasztalt áresés azt jelezte, hogy még várnak a befektetők. A Mol 175 forinttal, a Matáv 9 forinttal, a Richter 290 forinttal lett olcsóbb, az OTP a piaci trenddel szemben haladt és 56 forintos növekedéssel zárt.
A kisforgalmú részvények közül az Antenna Hungária ára 40 forinttal, a BorsodChemé 55 forinttal, az FHB 150 forinttal gyengült. Az FHB Földhitel- és Jelzálogbank Rt. közölte, hogy az igazgatósága részvényenként 200 forint osztalék kifizetésére tesz javaslatot az április 22-i közgyűlésen, így nem okozott meglepetést a bank árfolyamának beesése. A nap nyertese az 1,8 százalékkal megugró Graphisoft és a 2 százalékkal felértékelődő TVK lett. A forinttal szemben az eurót a bankközi devizapiacon 246,15–246,25 forinton jegyezték, közel egy forinttal gyengébben a 247,15–247,20 forintos szerdai árfolyamnál. A forint 12,81 százalékon állt délután a plusz-mínusz 15 százalékos ingadozási sáv erős oldalán, 35 bázisponttal erősebben a szerdai helyzeténél. A nemzetközi piacokon gyengülő dollárt Budapesten 190,40–190,50 forinton jegyezték, csaknem két forinttal gyengébben a szerdai 192,25– 192,30 forintos árfolyamnál – írta az MTI–Eco.
Árfolyamgyengüléssel zárt a tokiói piac is, a Nikkei 225 index 16,17 ponttal esett vissza. Az elemzők azt nyilatkozták, hogy a piacon a profitrealizálók hatása érvényesült és várhatóan még a következő napokban is a csökkenés lesz meghatározó. Nem tudtak az európai piacok sem komolyabb emelkedést felmutatni, pedig az Egyesült Államok vezető indikátorai az optimizmust erősítették. A tengerentúlon a Wal-Mart profit jóslata meglepetésként szolgált. A kiskereskedelmi társaság közölte, hogy várakozásai szerint első negyedéves bevétele és eredménye a korábbi előrejelzések sávjának alsó szélén alakul; a társaság részvénye ennek a bejelentésnek a hatására gyengült az elektronikus kereskedésben.

Szijjártó Péter az Origónak: Az európai vezetők abban érdekeltek, hogy a háború minél tovább tartson