Nem ült el a pesszimista hangulat, csak mérséklődött – mondták tegnap az elemzők a tőzsdezárást követve. A BUX négy ponttal előző szintje alatt nyitott, majd erőteljes gyengülést mutatott. Napközben az indikátor 16 550 pont körül ingadozott, de zárásra, az eladói nyomás hatására a BUX napi mélypontjáig, 16 355 pontig zuhant. A kereskedés 16 381,74 ponton zárult, ami 231,74 pontos visszaesésnek felelt meg.
Elemzők azt várják, hogy amennyiben a nemzetközi tőkepiaci hangulat kedvezőbbre fordul, akkor a magyar részvények árfolyamai is korrigálni tudnak majd. Míg a fellendülés megérkezik, addig is a pesti parketten jegyzett papírok árát gyengítették az eladók. A 47 részvény közül 22 papír ára gyengült, 7 értéke drágult és a többi 18 kurzusa változatlan maradt. A 10,43 milliárd forintos forgalom igen alacsonynak tűnt, a legnagyobb adásvételi volumen az OTP-re született, a 25 forinttal csökkenő részvényekből 4,54 milliárd forintnyi cserélt gazdát. Áresést produkált a 14 forinttal leértékelődő Matáv, a 895 forinttal beeső Richter és a 70 forinttal gyengülő Mol is. A BUX csökkenésével párhuzamosan a Bumix kurzusa is lassult, a kisforgalmú részvényeket jegyző indikátor 23,71 ponttal mérséklődött. A nap nyertese a Démász lett 190 forintos erősödésével, a legrosszabbul az Egis teljesített 5 százalékos zuhanásával. Meglepetésre a hét nyertes papír között volt a Rába is, 5 forintos emelkedésével.
A nemzetközi értékpapírpiacokon is csökkenő trend uralkodott, a tokiói értéktőzsde indexe a Wall Street szerdai esését követve, 104,19 pontos, azaz 0,94 százalékos csökkenéssel zárt. Az európai parketteken változatosan alakultak az árfolyamok. A nyitást követő emelkedést gyengülés követte, a DAX jól tartotta magát és az amerikai emelkedéseket kihasználva 0,4 százalék közeli növekedéssel fejezte be a napot. A frankfurti indexre a SAP negyedéves működési adatai hatottak.
Jelentős osztalék a Kelernél: A Központi Elszámolóház és Értéktár Rt. (Keler) tegnapi éves rendes közgyűlésén a tulajdonosok a 2,256 milliárd forint adózott nyerségből kétmilliárd forint osztalék kifizetéséről döntöttek. A 2003. év után az 1,14 milliárd forint adózott profitból az osztalékalap 286 millió forint volt. Az 53,33 százalékban a Magyar Nemzeti Bank, 26,67 százalékban a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) és 20 százalékban a Budapesti Árutőzsde (BÁT) tulajdonában lévő társaság közleménye szerint a tulajdonosok jóváhagyták a 2004. évi üzleti beszámolót és megállapították, hogy 1998 után a tavalyi volt a legeredményesebb év. Az osztalék nagyságát a Keler Rt. közleménye az elszámolóházi társaság „magas tőkeellátottságával” indokolta. A 68,8 százalékban a HVB, az Erste és a Raiffeisen Bankból, illetve a bécsi tőzsdéből és a bécsi elszámolóházból álló konzorcium tulajdonában lévő Budapesti Értéktőzsde vezetői már korábban bejelentették, hogy a BÉT meg akarja vásárolni az MNB és a BÁT tulajdonában lévő Keler-pakettet.
Kubatov Gábor: Ez a srác, aki ott a Tisza Párt élén van, az mégiscsak egy botkezű, nem? - videó