Bár több cégnek szüksége lenne elektroműszerészekre, a fővárosi önkormányzat mégis az őket képző intézet bezárása mellett döntött – mondta lapunknak Kerpen Gábor, a PDSZ elnöke. A szakember szerint ugyanakkor olyan szakmák képzését erősítik, ahol folyamatosan szűkül a piac. Ilyen például a textilipar.
Kerpen szerint az esélyegyenlőséget nagymértékben rontja, hogy a szakképző központok létrejöttével
a lakóhelytől távolabb kerül a képzés, így éppen azok a társadalmi rétegek kerülnek nehezebb helyzetbe, akiknek a felemelkedés lehetőségét adta a szakképesítés megszerzése. A PDSZ szerint a szakképzést már az általános iskolában elő kell készíteni. Ennek egyik legfontosabb eleme a készségtárgyak súlyának növelése lenne. Míg Magyar Bálint oktatási miniszter egy fórumon 50-60 integrált szakképző központ létrehozásáról beszélt, addig a kormányfő már csupán huszonkét központot említett. Annyi bizonyos, hogy 2006-ra mintegy felére, négyszázra csökkentik a megszerezhető szakképesítések számát.
Az oktatási tárca úgy reagált: a térségi integrált szakképző központok létrehozása a gazdaságosabb működést szolgálja, és növeli az esélyegyenlőséget.
16 méter magas kútba esett egy három éves gyerek Hatvanban