Bejöttek azok az elemzői várakozások, amelyek a kétnapos emelkedést követve minimális gyengülést jósoltak. Tegnap délután – a napközbeni emelkedést követve – a BUX irányvonala fordulatot vett, a 16 543,16 pontos szintről visszacsúszó index
16 353,30 ponton fejezte be a kereskedést, ez 23,45 pontos növekedésnek felelt meg. A forgalom 13,3 milliárd forintra csökkent, amelyről az elemzők azt nyilatkozták, hogy a gyengülő árfolyamok mellett mérséklődő forgalom azt jelzi, hogy a piacon a befektetők még nem határozták el, hogy az eladói oldalt erősítik, vagy a vételi oldalon állnak a következő napokban. A 16 500 pontos küszöb meghatározó szint, viszont itt csak óvatos vételekkel és eladásokkal lehet nyereséget realizálni – mondta tegnap egy kisbefektető. A nap nyertese a TVK lett 3,4 százalékos felértékelődésével. A vezető részvények közül az OTP ára tudott egyedül drágulni, a banki részvények 1,6 százalékkal 6220 forintra növekedtek.
A piacot visszahúzta és a gyengülési irányt erősítette viszont a 3 forinttal csökkenő Magyar Telekom, a 30 forinttal visszaeső Mol és a 300 forinttal lassuló Richter. A Magyar Telekom papírjait 860 forintos célár mellett tartásra minősítette a K&H Equities, ami piaci vélemények szerint nem túl jó. A kiskapitalizációjú részvények közül a legjobb teljesítményt az FHB nyújtotta, a jelzálogbank részvényei 245 forinttal erősödtek. Drágult még a Rába, a Globus, a kárpótlási jegy és a Nabi is. A bankközi devizapiacon a forint az euróval szemben jelentős erősödést mutatott, a hazai fizetőeszközt 250,90-251,00 között jegyezték, ami egy forintot meghaladó erősödésnek felelt meg. Európában is magasról csúsztak vissza az árfolyamok, a DAX-ra és a FTSE-re nagy hatást gyakorolt a csökkenő tengerentúli Nasdaq és Dow Jones. A Conference Board konjunktúraindexe az amerikai gazdasági konjunktúra enyhe gyengülését jelzi: a mutató 0,2 százalékkal 114,5 pontra csökkent, miközben az elemzők az index 0,2 százalékos emelkedését várták.
Újabb részletek derültek ki a budapesti hajóbalesetről, óriási az anyagi kár