Általános gyengülési hullám tarolta le a részvényárakat a pesti tőzsdén. A BUX napközben 16 ezer pont alá zuhant. A 16 098,50 ponton záró, 233,37 pontot eső indexet a vezető részvények húzták le. A 23 milliárd forintos forgalomból a 15 forinttal gyengülő OTP 7,6 milliárd forinttal vette ki részét. Az elemzők szerint a banki részvények azért gyengültek, mert a holnap publikálandó gyorsjelentések körül sok a bizonytalanság. A Magyar Telekom 30 forintot esett, mivel a társaság negyedéves gazdálkodásától különösebb változás nem várható. Az elemzői konszenzus szerint a Mol igen kedvező eredményekkel rukkolhat elő. Ennek ellenére a piaci trendekkel együtt mozgott az olajipari cég részvénye, ami 340 forintos gyengülést eredményezett.
A gyorsjelentést kiadó Rába 10 forintot zuhant. A győri cég 1,5 milliárd forintos adózott veszteséget ért el az első negyedévben. A társaság vezérigazgatója, Pintér István szerint idén már 45 milliárd forint feletti árbevételre lehet számítani.
A forint a bankközi devizapiacon a keddi gyengülést követően erősödött. Az eurót 250,25–250,45 forint között jegyezték, ami egy forinttal maradt el az előző, 251,20 forint körüli ártól.
TEBÉSZ-kifogások. Már tárgyalja az Országgyűlés a tőkepiaci törvény módosítását, amelyben a legnagyobb részt a bennfentes kereskedés megakadályozásának szenteli a kormány. A Tőzsdei Egyéni Befektetők Érdekvédelmi Szövetsége (TEBÉSZ) szerint a tervezet több szempontból elfogadhatatlan. Dióslaki Gábor, a TEBÉSZ elnöke úgy véli, az új tájékoztatási kötelezettség nem segíti a befektetőket, sőt több esetben hátrányos helyzetbe hozza a piac szereplőit.