Általános gyengülési hullám söpört végig tegnap a tőkepiacokon. A BUX értéke 206,24 ponttal maradt el a keddi záráskor mért szinttől. A magyar indikátor 67 pontos csökkenéssel, 17 899 ponton nyitott, majd az első lépcsőben, eladói nyomástól vezérelve, 17 750 pontig zuhant. A kereskedés délelőtti szakaszában a pozitív korrekciós próbálkozás után, délután egy újabb „ökölcsapás” a padlóra küldte a BUX-ot. A 17 636 pontig (–330 pontot) zuhanó index délután fél négyig nem nagyon tért magához, így 17 759,87 ponton került a partvonalon kívülre. A BUX zuhanását már az elemzők megjósolták, bár az eróziót nem a hét közepére várták, de azt tudni lehetett, hogy a 18 ezer pont közelsége igen erős nyomást gyakorol majd a tőzsdére. A profitrealizálós tegnapi kereskedés során 13,45 milliárd forintnyi papír fordult meg a parketten, ebből a legnagyobb mennyiséget – 3,7 milliárd forintnyit – az 5 forinttal gyengülő Mol-ra kötötték. A nap vesztese a 3,3 milliárd forintnyi forgalmat realizáló, s 3,5 százalékkal zuhanó Richter lett. A gyógyszergyártó cég részvényeit az orosz támogatási rendszer módosítása miatt adták el a befektetők. A vezető részvények sorából egyedül az MTelekom ára nem változott, az OTP 92 forinttal lett olcsóbb. A kisforgalmú részvények közül néhány a trenddel szemben mozgott, a TVK 65 forinttal, a Fotex 11 forinttal, az Antenna Hungária 25 forinttal drágult.
A bankközi devizapiacon a korábbi napok forinterősödését követve tegnap fordulóban volt a trend, a hazai fizetőeszközt a nap végén az euróval szemben 249,75-250,25 között jegyezték, ez 0,25-0,30 forinttal volt magasabb a keddi értékénél. A kereskedők délelőtt nagy forgalmú, kiegyensúlyozott piacról számoltak be, délután már kevés üzlet született. A 249,30 és 250,70 forint között jegyzett euró reggel volt a leggyengébb, a vártnál kedvezőbb külkereskedelmi mérlegadatok közzététele után. A kereskedők szerint az üzletmenetet ismét a régiós valuták enyhe ereszkedése és a dollár mozgása határozta meg – írta az MTI-Eco.
Lefelé mozogtak tegnap a nyugat-európai indexek is: az FTSE és a DAX lassult, a tokiói Nikkei viszont erősödött. A piacok azt várják Alan Greenspan Fed-elnök mai nyilatkozatától, hogy az amerikai gazdaság állapotát őszintén mutatja be, ami a dollárra negatívan hathat.
Gulyás Gergely bepereli a 444-et