Átlépte tegnap a 17 500 pontos küszöböt is a BUX, a nagy forgalmú papírok mellett a kis kapitalizációjúaknak is nagy volt a forgalma. Az elemzők óvatosságra intettek, hiszen három nap alatt közel öt százalékot emelkedett a BUX, így a hét vége előtt akár egy korrekcióval mindez realizálhatóvá is válhat, s eltűnhet a megtermelt nyereség. A magyar index 156 pontos emelkedéssel indította a kereskedést, majd tovább erősödött, és végül napi csúcsán, 17 528,20 ponton zárt. A 390,80 pontos emelkedést a MTelekom, a Mol, a Richter és az FHB drágulása indukálta. A távközlési papírok 2,86 százalékkal, az olajipariak 2,97 százalékkal, a gyógyszergyártó részvényei 430 forinttal múlták felül szerdai zárószintjüket. Az FHB 7,37 százalékos növekedésével a nap legjobban teljesítő részvénye lett. Szakemberek az FHB megugrását azzal magyarázták, hogy az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Rt. rövid időn belül dönt a jelzálogbank eladásáról, ez viszont spekulációs nyomást okozhat, ami tegnap meg is jelent az FHB-részvények háza táján. Spekulációs hatás érvényesült az Antenna Hungária (AH) esetében is, a műsorszóró napközben 4465 forintig emelkedett, majd végül 40 forinttal drágulva 4440 forinton zárt. Szakértők szerint az AH árfolyama 5000-5200 forint közelébe emelkedhet, de várhatóan az 5000 forintos szint olyan, ahol megjelennek majd a programozott eladók. Drágult még a BorsodChem, a Freesoft, Pannonflax és a Synergon is.
Gyengüléssel zárta viszont a napot az Egis és a TVK, a gyógyszergyártó papírja 350 forinttal értékelődött le, a vegyipari részvény 150 forinttal lett olcsóbb.
A bankközi devizapiacon jelentős forgalom mellett erősödött a forint az euróval szemben. Késő délután 250,70–251,34-es szinten állt az euró, ami két forinttal volt alacsonyabb előző szintjénél. A feltörekvő piacok valutái együtt mozdultak felfelé a körülbelül egy hétig tartó lejtmenet után. Az EU-alkotmány francia és holland elutasításának negatív hatása hamar elült, s ezért az események haszonélvezője, a dollár megtorpant az euróval szemben a nemzetközi piacokon – írta az MTI–Eco.
A portfolio.hu elemzői szerint a március elején megindult régiós korrekciós folyamat során eddig a hazai fizetőeszköz mintegy 13 forintot gyengült az euróhoz képest. A 255 körüli mélyponthoz képest a mostani szint (amely körül már napok óta ingadozik a forint) enyhe stabilizálódásra utalhat. A változékony nemzetközi devizapiaci környezetben azonban igen nehéz megmondani, hogy ez tartósan fennmaradhat-e, vagy esetlegesen további kisebb forinterősödés jöhet. A makrogazdasági fundamentumok alapján inkább a gyengülésnek mutatkozik nagyobb tere.
A nemzetközi tőkepiacokon meglepetésre csökkenő irányt vettek az árfolyammutatók, a tokiói Nikkei 225 index 0,44 százalékot, a londoni FTSE 0,12 százalékot, a frankfurti DAX 0,07 százalékot gyengült.
Így zajlott Magyar Péter szír álhírgyártása