Legkésőbb jövő szerdán valamennyi közoktatási intézményben lezárul az idei tanév, és megkezdődik a mintegy két és fél hónapos nyári szünet. A tanévzárás azonban az idén nem egységes. Az iskolák ugyanis öt tanítási szüneti nappal szabadon rendelkeznek, és ha jól tartalékoltak, akkor már mától elrendelhették a vakációt. Az Oktatási Minisztériumnak nincsenek adatai arról, hogy hány iskolában fejezik be június 15-nél korábban a tanévet. A sajtóosztály ugyanakkor leszögezte: a jogszabályok szerint legalább három órát meg kell tartani, ez alól csak rendkívüli esetben, például az épület tatarozása miatt adható felmentés. Ezzel szemben egy lapunknak nyilatkozó szakközépiskolás diák azt mondta: az iskolában nincs renoválás, mégis pénteken volt az utolsó tanítási nap. Információink szerint több intézményben is elrendelték tegnap a szünetet.
Az idei tanévben a közoktatásban 1,784 millióan vettek részt nappali rendszerű képzésben, az óvodások száma 326 ezer volt. Csaknem háromezer általános iskolában 111 500-an fejezik be alapfokú tanulmányaikat. A középfokú intézmények közül gimnáziumban 38 ezren, szakközépiskolában 41 ezren zárják tanulmányaikat. Az évismétlők aránya az idei tanévre beiratkozott tanulók között az általános iskolában 1,9 százalékos volt, az első évfolyamon a legmagasabb és a nyolcadikban a legalacsonyabb a bukási arány. A gimnáziumokban 1,3 százalékos, a szakközépiskolákban 3,5 százalékos, a szakiskolában 5,6 százalékos volt az évismétlők aránya.
A következő tanév 2005. szeptember 1-jén kezdődik és 2006. június 15-én fejeződik be. Általános és szakiskolában 181 napot, középiskolákban 180 napot kell a diákoknak tanulással tölteniük. A szorgalmi időszak első féléve 2006. január 20-ig tart. Az őszi szünet október 31-től november 5-ig, a téli pihenés december 22-től január 2-ig, míg a tavaszi vakáció április 13. és 18. között lesz.
16 méter magas kútba esett egy három éves gyerek Hatvanban