A szerdai gyengülés tegnap folytatódott, bár csak 116,73 ponttal csúszott vissza a Budapesti Értéktőzsde részvényeit jegyző index, a BUX, de a részvények többsége azt mutatta, hogy nem áll meg a csökkenés. A forgalom 13,694 forintra csökkent, az elemzők azt nyilatkozták, hogy a piacot a nemzetközi trendek mellett a programozott eladások mozgatták. A 18 ezer pontos határ olyan szint, amit a BUX sokáig nem lesz képes átlépni – vélekedtek a tegnapi kereskedés után a befektetők. A pesszimistább spekulánsok szerint valamilyen nagyon kedvező hírnek, illetve a nemzetközi piacokról érkező tőkének kell megjelennie ahhoz, hogy a BUX átlépje és meg is tartsa a 18 ezer pont feletti szintet. A nyári szabadságolások közelsége miatt vélhetőleg erre még várni kell. Csökkenéssel zárta a napot az összes vezető részvény, a Mol ára nem változott, a MTelekom 6 forinttal, az OTP 22 forinttal, a Richter 590 forinttal gyengült. A Richter annak ellenére gyengült, hogy a Citigroup 32 ezer forintos célárat határozott meg, függetlenül a társaságról érkező negatív hírektől. Kedvező minősítést kapott az OTP is a Moody’s hitelminősítőtől, de a bank árfolyama nem tudott emelkedni, mivel a befektetők nem eresztették szabadjára képzeletüket, nem engedték a papírokat drágítani. Vélhetőleg a felminősítés a következő napokban a banki részvények árát pozitívan fogja majd befolyásolni. A kisforgalmú részvények sorából meglepetést okozott az Antenna Hungária kurzusa, a spekulációs nyomás alatt álló részvények 175 forinttal drágultak. A szakértők 5 ezer forint körüli szintre számítanak az AH-papírok relációjában. Nőtt még az FHB, a Globus, valamint a Zalakerámia ára.
A bankközi devizapiacon a forint a korábbi 248-as szintről 250-re gyengült tegnap. Miközben az elemzők forinterősödést vártak addig, a bankközi devizapiacon nem a jóslatok szerint alakult a kereskedés. Az euró erősödése látványos volt, délután az uniós fizetőeszközzel 250,17–250,47 forint között kereskedtek.
*
Fókuszban a Lukoil. Oroszország első számú kőolajipari vállalata, a Lukoil került újabban az orosz adóhatóságok érdeklődésének a középpontjába – jelentette az Interfax hírügynökség. A Lukoil leányvállalata, a Narjanmarnyeftyegaz ügyeit vizsgálja az adóhivatal egy átszámítva 1,5 millió dolláros idei adótartozás miatt. A Jukosz-ügyet követően az orosz adóügyi hatóságok több más nagy vállalatot vizsgáltak át az elmúlt nyolc hónapban.
Lakástűzhöz riasztották hajnalban a győri tűzoltókat