Ma mutatja be Orbán Viktor Fidesz-elnök az általa júniusban kezdeményezett gazdasági konzultációt. A nemzeti konzultáció és a faluparlamentek mellett tehát a párbeszéd újabb csatornáját nyitja meg a szövetség a „konzultáció évében”. A gazdasági konzultáció vezetésére egykori gazdasági miniszterét, Matolcsy Györgyöt kérte fel Orbán. Matolcsy munkáját az előző ciklusbeli gazdasági tárca több vezetője, szakértője segíti.
A szövetség elnöke a Fidesz nyár eleji tisztújító kongresszusán beszélt arról először, hogy gazdasági konzultációt kezdeményez a gazdasági élet legfőbb szereplőivel, a kamarákkal, a kis- és középvállalkozások érdekképviseleteivel, külföldi befektetőkkel, a tőzsdével, csakúgy, mint a bankszövetséggel. – A gazdasági konzultáció középpontjában az áll, hogy a Fidesz által szükségesnek tartott jelentős adócsökkentés részleteit a gazdaság valamennyi szereplőjével megvitassuk, és a konzultáció végére kibontakozzon egy szakmai konszenzus, egy szövetség, egy egyetértés a magyar gazdasági élet szereplői és közöttünk abban a tekintetben, hogy miként lehet végrehajtani az adócsökkentést a legtöbb gazdasági haszonnal – fogalmazott Orbán.
Lapunk azóta megírta, hogy a gazdasági konzultációt előkészítő szakemberek augusztusban több száz szakmai szervezetet kerestek meg levélben, hogy kikérjék a gazdaságpolitikával összefüggő véleményüket, illetve a gazdaság fejlesztési lehetőségeivel kapcsolatos, már meglévő számításaikat, elemzéseiket. Cséfalvay Zoltán, a gazdasági konzultáció szóvivője akkor úgy nyilatkozott a Magyar Nemzetnek, hogy várhatóan 15–20 konzultációt tartanak majd – többet Orbán részvételével –, s a találkozókra összesen 50-60 szakmai szervezet képviselőjét hívják meg.
Matolcsy György a Heti Válasznak adott interjújában az év végéig tartó programról szólva úgy fogalmazott: egyfajta gazdasági korszakváltásban gondolkodnak, és ehhez keresnek szövetségeseket a gazdasági konzultáció során.
NoÁr annyira az ukránok mellé állt, hogy még Zelenszkij is belepirulna
