A takarékos államról szóló kormányzati ígéretek és a központi zárolások ellenére jelentős mértékű költekezésbe kezdett a Miniszterelnöki Hivatal (MeH) irányítása alatt álló Központi Szolgáltatási Főigazgatóság. A Közbeszerzési Értesítőben közzétett adatok szerint a kancellária nettó 6,4 milliárd forintot fordít számítógépek, illetve a hozzájuk kapcsolódó szolgáltatások beszerzésére. Az eljárás első szakaszában nyertesnek minősített cégei között fölbukkan a Trendex Holding Rt., amely mintegy negyvenmillió forint értékben szállíthat műszaki berendezéseket a MeH-nek.
Mint arról többször beszámoltunk, a Trendex igazgatóságának tagja az az Antalóczi Zoltán, aki a Gyurcsány-cégbirodalom fejének számító Altus Rt. felügyelőbizottságában is szerepet vállal.
Antalóczi a kilencvenes évek közepén az Altus műszaki igazgatóhelyetteseként Gyurcsány „jobbkezének” számított, de a miniszterelnök más cégeiben is megfordult igazgatósági vagy felügyelőbizottsági tagként.
*
A Trendex minisztériumoktól kapott több tízmilliós megrendeléseket az utóbbi időszakban, de a leglelkesebbnek mind közül az informatikai minisztérium (811 millió forint) és a Külügyminisztérium (havi 16 millió forint) tekinthető. A tárcák mellett a cég beszállítója az ÁPV Rt.-nek és a Magyar Posta Rt.-nek is.
A MeH számítástechnikai beszerzésének nyertese lett az ICON Számítástechnikai Rt. is, amely közel 38 millió forint értékben kötött szerződést a kancelláriával. A cég a KFKI-csoporthoz tartozik, amelynek elnöke Szlankó János. Szlankó 1992 és 1997 között Kapolyi László szocialista multimilliárdos egyik vállalkozásának felügyelőbizottsági tagja volt. Az ICON a közelmúltban 12 millió forintért szállíthatott „szoftvercsomag licenceket” a kulturális minisztériumnak.
A harmadik vállalkozás a Ru-fusz Kft., amely ugyancsak 37 millió forintos megbízást kapott a MeH-től. A cég ügyvezetője és többségi tulajdonosa Fauszt Zoltán. Ő korábban felügyelőbizottsági tagja volt a Napsugár Lakásfenntartó Szövetkezetnek, amelynek évekig Keller László volt az elnöke.
Szerettük volna megtudni a KSZF főigazgatójától, Schäffer Istvántól, hogy a költségvetés jelenlegi helyzete miatt elrendelt 500 milliárd forintos kötelező tartalékolás mellett mi indokolja a nagy összegű beszerzést, ám a hivatal úgy tájékoztatta lapunkat, hogy a főigazgató jelenleg szabadságát tölti, más pedig nem nyilatkozhat helyette.
Deák Dániel szerint látványosan Magyar Péter megrendelése a mai Medián-kutatás is