Közbeszerzés a holdudvarból

Mintegy 6,4 milliárd forintot fordít számítógépek és a hozzájuk kapcsolódó szolgáltatások beszerzésére a kancellária irányítása alatt működő Központi Szolgáltatási Főigazgatóság (KSZF). A kiválasztott szállítók között található a Trendex Rt. is, amelynek igazgatósági tagja a Gyurcsány Ferenc cégbirodalmából megismert Antalóczi Zoltán.

2005. 09. 09. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A takarékos államról szóló kormányzati ígéretek és a központi zárolások ellenére jelentős mértékű költekezésbe kezdett a Miniszterelnöki Hivatal (MeH) irányítása alatt álló Központi Szolgáltatási Főigazgatóság. A Közbeszerzési Értesítőben közzétett adatok szerint a kancellária nettó 6,4 milliárd forintot fordít számítógépek, illetve a hozzájuk kapcsolódó szolgáltatások beszerzésére. Az eljárás első szakaszában nyertesnek minősített cégei között fölbukkan a Trendex Holding Rt., amely mintegy negyvenmillió forint értékben szállíthat műszaki berendezéseket a MeH-nek.
Mint arról többször beszámoltunk, a Trendex igazgatóságának tagja az az Antalóczi Zoltán, aki a Gyurcsány-cégbirodalom fejének számító Altus Rt. felügyelőbizottságában is szerepet vállal.
Antalóczi a kilencvenes évek közepén az Altus műszaki igazgatóhelyetteseként Gyurcsány „jobbkezének” számított, de a miniszterelnök más cégeiben is megfordult igazgatósági vagy felügyelőbizottsági tagként.
*
A Trendex minisztériumoktól kapott több tízmilliós megrendeléseket az utóbbi időszakban, de a leglelkesebbnek mind közül az informatikai minisztérium (811 millió forint) és a Külügyminisztérium (havi 16 millió forint) tekinthető. A tárcák mellett a cég beszállítója az ÁPV Rt.-nek és a Magyar Posta Rt.-nek is.
A MeH számítástechnikai beszerzésének nyertese lett az ICON Számítástechnikai Rt. is, amely közel 38 millió forint értékben kötött szerződést a kancelláriával. A cég a KFKI-csoporthoz tartozik, amelynek elnöke Szlankó János. Szlankó 1992 és 1997 között Kapolyi László szocialista multimilliárdos egyik vállalkozásának felügyelőbizottsági tagja volt. Az ICON a közelmúltban 12 millió forintért szállíthatott „szoftvercsomag licenceket” a kulturális minisztériumnak.
A harmadik vállalkozás a Ru-fusz Kft., amely ugyancsak 37 millió forintos megbízást kapott a MeH-től. A cég ügyvezetője és többségi tulajdonosa Fauszt Zoltán. Ő korábban felügyelőbizottsági tagja volt a Napsugár Lakásfenntartó Szövetkezetnek, amelynek évekig Keller László volt az elnöke.
Szerettük volna megtudni a KSZF főigazgatójától, Schäffer Istvántól, hogy a költségvetés jelenlegi helyzete miatt elrendelt 500 milliárd forintos kötelező tartalékolás mellett mi indokolja a nagy összegű beszerzést, ám a hivatal úgy tájékoztatta lapunkat, hogy a főigazgató jelenleg szabadságát tölti, más pedig nem nyilatkozhat helyette.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.