Egyelőre nem született döntés a Szegedi Tudományegyetemen arról, hogy elfogadják-e az oktatási ombudsman ajánlását, és visszafizetik-e az Aáry-Tamás Lajos állásfoglalása szerint jogszerűtlenül beszedett pénzt a hallgatóknak. Pukánszky Béla, az intézmény oktatási rektorhelyettese lapunknak azt mondta: tárgyaltak az ombudsman kezdeményezéséről, de Szabó Gábor rektor még tájékozódni akar az ügyről. Hozzátette: reméli, a héten végleges döntés születik.
Eközben folyamatosan érkeznek jelzések a felsőoktatási intézményekben szedett térítési díjakkal kapcsolatban az oktatási ombudsmanhoz. Aáry-Tamás Lajos kijelentette: amióta napvilágra került a Szegedi Tudományegyetem Budapest Média Intézetének ügye, egyre több hallgató keresi meg őt észrevételeivel. Csupán tegnap 12 elektronikus levelet kapott ebben a témában. A diákok azt sérelmezik, hogy más intézményekben is kérnek tőlük pénzt ilyen-olyan címen: például regisztrációs, késedelmi és beiratkozási díjként. Az ombudsman általános vizsgálat indítását fontolgatja a térítési díjakat illetően.
Egy lapunk által megkérdezett ügyvéd szerint egyébként a szegedi intézmény ügyében nem csupán kártérítési, de büntetőjogi felelősség is felvetődhet, hiszen a hallgatók csak akkor iratkozhatnak be az adott szemeszterre, ha befizetik a kért összeget. A szakember szerint éppen ezért az ügyben fennállhat a csalás alapos gyanúja is, hiszen ez a tényállás akkor valósul meg, ha valaki jogosulatlan haszonszerzés érdekében mást tévedésbe ejt vagy tévedésben tart, és ezzel kárt okoz. Az ügyvéd úgy véli, folytatólagosan elkövetett csalás megalapozott gyanújáról lehetne szó, amelynek büntetési tétele a kár összegétől függően akár öt évig terjedő szabadságvesztés is lehet.
A Magyar Nemzet elsőként számolt be róla, hogy a Szegedi Tudományegyetem Budapest Média Intézetének három volt hallgatója – akik egyébként lapunk munkatársai – tavasszal az oktatási jogok biztosához fordult, mert a Havas-iskola nyolcvanezer forintot kért tőlük félévente, pedig államilag finanszírozott alapképzésre jártak. A pénzt ráadásul nem is az egyetem, hanem egy cég, a Média Menedzser Oktató Kft. nevére kellett befizetni. A társaságban Havas Henrik műsorvezető 85 százalékos, közvetlen irányítást biztosító befolyással rendelkezik. Az oktatási jogok biztosa levélben szólította fel az egyetemet, hogy az államilag finanszírozott képzésein szüntesse meg a fizetési kötelezettséget, a jogszerűtlenül beszedett pénzt pedig térítse vissza.
Gázolt a vonat Székesfehérvár és Dinnyés között