Árnyékállam helyett a pártállam épül vissza?

Tóth András nemzetbiztonsági államtitkárnak és megbízóinak most kellene abbahagyniuk az ámokfutást – jelentette ki tegnap Kövér László. Az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának elnöke hosszasan sorolta, milyen jelek mutatnak a pártállami visszarendeződésre, amelyhez a titkosszolgálatokat is felhasználják a szocialisták.

2005. 11. 04. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kövér László rendkívüli tájékoztatóján felvetette, hogy
a titkosszolgálatokat felügyelő MSZP-s államtitkár valójában egy két lábon járó nemzetbiztonsági kockázat, többek között az államtitkok kiszivárogtatása és a minősítések feloldása miatt. Tóth András nem adott választ, miért mentette fel az Információs Hivatal vezetőjét, miről beszélgetett a már műveleti feldolgozás alatt álló Kulcsár Attilával, hogyan tudott a brókerbotrány fő vádlottja külföldre távozni, s így kibújni az eljárás alól, valamint miért semmisíttette meg az államtitkár K&H-ügy lehallgatási jegyzőkönyveit – fogalmazott a politikus, aki szerint Magyarországon nem a miniszterelnök által hadovált árnyékállam, hanem a pártállam épül vissza.
Emlékeztetett: korábban a pénzügyminiszter utasítására az APEH kimentette az adózók adatait, a rendőrség minden jogalap nélkül zaklat olyan embereket, akik csak a véleménynyilvánítás szabadságával akarnak élni. Példaként említette a Bégány Attila elleni atrocitást. Mint ismert, a Jobbik politikusát elvezették a rendőrök, amiért a Bibó-szobornál egy transzparenst felmutatva tiltakozott Gyurcsány Ferenc beszéde közben. Kitért arra az október 23-i incidensre, amikor egy állampolgárt napokra zártak előzetesbe egy MSZP-s rendezvényen történő bekiabálásáért. – A PSZÁF és a statisztikai hivatal vezetőit törvénytelenül mozdították el posztjukról a gazdasági mutatók kozmetikázása érdekében, az úgynevezett kémügy kapcsán pedig egy célzott, manipulált összeállítást tárnak a nyilvánosság elé, amelynek nem más a célja, mint a figyelem elterelése – jelentette ki Kövér. Úgy vélte, minden erkölcsi határon túl mutatnak ezek a dolgok. Felhívta a figyelmet arra is, hogy a Népszabadság már akkor megszellőztette a Tóth András, illetve az MSZP holdudvara által készített jelentést, amikor még az államtitoknak minősült. (Tóth Andrásnak az a Vajda Péter intézi a sajtóügyeit, aki korábban a Népszabadság rovatvezetőjeként tevékenykedett – a szerk.)
Kövér László szerint egyszer és mindenkorra ki kell jelenteni, hogy Tóth András alkalmatlan feladatára, de felettese, Kiss Péter kancelláriaminiszter is, aki nem foglalkozik a szolgálatok problémáival, s hagyja az államtitkár ámokfutását, de Gyurcsány Ferenc kormányfő is alkalmatlan, hacsak nem ő áll az egész hátterében.
A jelentés kapcsán megjegyezte: nem fideszesek bizalmába férkőztek be olyan személyek, akik ellenérdekelt titkosszolgálatokkal álltak kapcsolatban, s nem pártja feladata volt, hogy biztonságosan őrizzenek minden ezzel kapcsolatos titkos információt, dokumentumot.
Az Index című internetes újság tegnapi írása kapcsán azt mondta: a portál vagy államtitkot sértett, vagy hazudott. Az újság azt állította: Kövér László a nemzetbiztonsági bizottság zárt ülésén egy saját akciótervet vázolt fel mintaként, amely az előző román miniszterelnök állítólagos homoszexualitásával kapcsolatos behálózását szolgálta volna, válaszként a Mucuska-gate-re.
Arra vonatkozóan, vannak-e nem hivatalos nemzetbiztonsági információforrásai, a politikus rámutatott: az újságírók sem csak a hivatalos kormányzati tájékoztatókon szerzik az információikat. A nemzetbiztonsági bizottság elnökétől elvárható, hogy ne csupán egy olyan embertől szerezzen információkat, aki az állampárt elnyomó gépezetének éppen ide illő pozíciójában foglalt helyet – utalt Kövér László Tóth Andrásra, majd megjegyezte: semmilyen törvénybe ütköző cselekményt nem követett el az információk beszerzésekor.
Lapunk kíváncsi lett volna Tóth András véleményére is, ám a nemzetbiztonsági államtitkár tegnap a Magyar Nemzet számára elérhetetlennek bizonyult.

Kérdések. Tóth Károly, a nemzetbiztonsági bizottság szocialista alelnöke reagálásában úgy fogalmazott: „Azt már megszoktuk Kövér Lászlótól, hogy lemondásra szólítja fel Tóth Andrást. Tóth Károly közölte: azt várta Kövér Lászlótól, hogy tájékoztatást ad arról, hogy az általa alternatívnak nevezett információs hálózatnak volt-e köze, s ha igen, akkor milyen szerepet játszott abban, hogy Kulcsár Attila tanúvallomása szinte azonnal megjelent a Magyar Nemzetben, volt-e szerepe, s ha igen, milyen ennek az információs hálózatnak abban, hogy a lehallgatási jegyzőkönyvek az úgynevezett kémügyben nyilvánosságra kerültek, végül milyen szerepet játszott ez az információs hálózat abban, hogy az APEH-nél történt jogtalan adatkezelést próbálták felhasználni a Gyurcsány-bizottságban.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.