Identitáskampányt folytat az SZDSZ

Erőteljes és tudatos egyházellenes, a nemzeti szimbólumokat is célkeresztbe vevő, a deviáns magatartásformákat védelmező identitáskampányba kezdett az SZDSZ. A cél: a potenciális SZDSZ-választók szavazási hajlandóságának erősítése.

2005. 12. 08. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tegnap például közleményben üdvözölte az SZDSZ Új Generáció Nagy-Britannia döntését, amely lehetővé teszi a brit állampolgárságú azonos neműek számára a házassággal azonos jogokat biztosító regisztrált élettársi kapcsolat létesítését. Az SZDSZ egyébként már tavasszal benyújtotta hazánkban is az erre vonatkozó javaslatot. A kisebbik kormánypárt úgy véli, a szocialisták csak hallgatnak, a Fidesz pedig nem ismerte fel, hogy a konzervatív gondolkodásnak „nem lehet része a homofóbia”.
A szabad demokraták nemcsak a homoszexuálisok házasságát fogadtatnák el, hanem gyermek-örökbefogadási jogot is biztosítanának nekik, szembehelyezkedve a többség véleményével és az alapvető hagyományokkal.
Az SZDSZ, amely nevét elhagyva egyre inkább csak liberális pártnak titulálja magát, az ateisták antiklerikális érzelmeit felerősítve azt sulykolja: az egyházakat és papjaikat tartsák el a hívek, az „indokolatlan kiváltságaikat, állami privilégiumaikat pedig veszítsék el”. A kisebbik kormánypárt megadóztatná a perselypénzt, nagyobb járulékot, illetéket fizettetnének az egyházakkal, nagy arányban csökkentenék az állami normatívájukat, úgy kezelnék őket, mint bármelyik civil szervezetet. A négy történelmi egyház mellett kisegyházak is elítélték a párt álláspontját, még a korábban hozzájuk közel álló Hit Gyülekezete is. Információink szerint az egyházakkal szemben folytatott hadjárat ugyanúgy, mint a korábbi internetes közvélemény-kutatásuk is, egy tudatos kampány része.
Ismeretes, korábban az SZDSZ közéleti, társadalompolitikai és gazdasági témákat illetően kampányolt a világhálón, ahol egyben bemutatták a párt álláspontját.
A nemzeti szimbólumokról és a magyarság érdekeinek képviseletéről is sajátos véleményt képviselnek. Az MSZP-vel együtt ellenezték, hogy az Országgyűlés törvényt alkosson a határon túli magyarok kettős állampolgárságáról – bár 1989-ben még követelték –, az előző ciklusban pedig csak ők szavaztak nemmel az úgynevezett státustörvényre. Jelenleg a Turul-szobor ellen folytatnak ádáz küzdelmet. Az ősmagyar jelképről Demszky Gábor SZDSZ-es főpolgármester azt mondta: „Úgy gondoljuk, hogy a XXI. században turulos szobrot állítani értelmetlen a halálba hajszolt magyar katonák és meggyilkolt magyar zsidó és nem zsidó civilek emlékére – nem az áldozatok emlékének ápolását, hanem annak meggyalázását jelenti.” Ungár Klára és a XII. kerületi szabad demokraták szintén az antiszemitizmus és a neonácik rémképével rukkoltak elő a nemzetbiztonsági és honvédségi címerekben is jelenlévő magyar mitológiai alak kapcsán.
Gazdaságpolitikai téren az SZDSZ továbbra is az adócsökkentés politikáját hangoztatja, de régóta szorgalmazza az egészségügy, a közigazgatás és az önkormányzati rendszer átalakítását, reformját a kisebb állam megteremtése érdekében. Utóbbi kérdéseket évek óta felveti a liberális párt, ám az egyházak, a nemzeti szimbólumok ellenében, valamint a devianciák védelmében folytatott választási hadjárat egyfajta indentitáskampánynak is felfogható. Ez ugyanis kifejezetten az SZDSZ-szel valamennyire szimpatizáló, liberális embereknek szól. A cél: a potenciális SZDSZ-választók szavazási hajlandóságának erősítése.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.