Tegnap például közleményben üdvözölte az SZDSZ Új Generáció Nagy-Britannia döntését, amely lehetővé teszi a brit állampolgárságú azonos neműek számára a házassággal azonos jogokat biztosító regisztrált élettársi kapcsolat létesítését. Az SZDSZ egyébként már tavasszal benyújtotta hazánkban is az erre vonatkozó javaslatot. A kisebbik kormánypárt úgy véli, a szocialisták csak hallgatnak, a Fidesz pedig nem ismerte fel, hogy a konzervatív gondolkodásnak „nem lehet része a homofóbia”.
A szabad demokraták nemcsak a homoszexuálisok házasságát fogadtatnák el, hanem gyermek-örökbefogadási jogot is biztosítanának nekik, szembehelyezkedve a többség véleményével és az alapvető hagyományokkal.
Az SZDSZ, amely nevét elhagyva egyre inkább csak liberális pártnak titulálja magát, az ateisták antiklerikális érzelmeit felerősítve azt sulykolja: az egyházakat és papjaikat tartsák el a hívek, az „indokolatlan kiváltságaikat, állami privilégiumaikat pedig veszítsék el”. A kisebbik kormánypárt megadóztatná a perselypénzt, nagyobb járulékot, illetéket fizettetnének az egyházakkal, nagy arányban csökkentenék az állami normatívájukat, úgy kezelnék őket, mint bármelyik civil szervezetet. A négy történelmi egyház mellett kisegyházak is elítélték a párt álláspontját, még a korábban hozzájuk közel álló Hit Gyülekezete is. Információink szerint az egyházakkal szemben folytatott hadjárat ugyanúgy, mint a korábbi internetes közvélemény-kutatásuk is, egy tudatos kampány része.
Ismeretes, korábban az SZDSZ közéleti, társadalompolitikai és gazdasági témákat illetően kampányolt a világhálón, ahol egyben bemutatták a párt álláspontját.
A nemzeti szimbólumokról és a magyarság érdekeinek képviseletéről is sajátos véleményt képviselnek. Az MSZP-vel együtt ellenezték, hogy az Országgyűlés törvényt alkosson a határon túli magyarok kettős állampolgárságáról – bár 1989-ben még követelték –, az előző ciklusban pedig csak ők szavaztak nemmel az úgynevezett státustörvényre. Jelenleg a Turul-szobor ellen folytatnak ádáz küzdelmet. Az ősmagyar jelképről Demszky Gábor SZDSZ-es főpolgármester azt mondta: „Úgy gondoljuk, hogy a XXI. században turulos szobrot állítani értelmetlen a halálba hajszolt magyar katonák és meggyilkolt magyar zsidó és nem zsidó civilek emlékére – nem az áldozatok emlékének ápolását, hanem annak meggyalázását jelenti.” Ungár Klára és a XII. kerületi szabad demokraták szintén az antiszemitizmus és a neonácik rémképével rukkoltak elő a nemzetbiztonsági és honvédségi címerekben is jelenlévő magyar mitológiai alak kapcsán.
Gazdaságpolitikai téren az SZDSZ továbbra is az adócsökkentés politikáját hangoztatja, de régóta szorgalmazza az egészségügy, a közigazgatás és az önkormányzati rendszer átalakítását, reformját a kisebb állam megteremtése érdekében. Utóbbi kérdéseket évek óta felveti a liberális párt, ám az egyházak, a nemzeti szimbólumok ellenében, valamint a devianciák védelmében folytatott választási hadjárat egyfajta indentitáskampánynak is felfogható. Ez ugyanis kifejezetten az SZDSZ-szel valamennyire szimpatizáló, liberális embereknek szól. A cél: a potenciális SZDSZ-választók szavazási hajlandóságának erősítése.
Bölöni László is a román parlamenti választáson való részvételre buzdít