Ha a Fővárosi Választási Iroda is jóváhagyja a döntést, az őszi önkormányzati választáson Mátyásföld, Árpádföld, Sashalom, Cinkota és Rákosszentmihály, vagyis a XVI. kerület választópolgárainak 25 százaléka másik körzetben voksolhat, mint 2002-ben. A kerületi önkormányzatban képviselettel bíró pártok és társadalmi szervezetek közös nyilatkozatban tiltakoztak a jegyző intézkedése ellen, amivel drasztikusan megváltoztatta az egyéni választókörzetek határát. Az SZDSZ-től a Munkáspárton, a Fideszen, a MIÉP-en át a függetlenekig bezárólag minden szervezet úgy véli, a jegyző indokolatlanul, az arányosítás igényét messze meghaladó módon rajzolta meg az új határokat, és figyelmen kívül hagyta a választási eljárásról szóló törvény előírásait. Megfogalmazták azon aggályukat is, hogy a körzetek új határai nem alkalmazkodnak a kerület történelmi és településszerkezeti sajátosságához. Számos terv készült, amely a szükséges arányosításhoz igazodva úgy alakította volna át a körzeteket, hogy csak a választók öt, hat vagy maximum nyolc százaléka került volna át másikba, s ezzel vélhetően mindegyik párt, civil szervezet kiegyezett volna.
Kovács Péter, a Fidesz önkormányzati képviselője lapunk kérdésére elmondta: akár választási csalásnak is felfogható Hőrich Ferenc jegyző rendelkezése, hiszen ezzel durván befolyásolja az önkormányzati választás kimenetelét. Kétségtelen, hogy voltak olyan körzetek, amelyek túlzottan nagyok voltak, s voltak olyanok is, amelyek az elvárhatónál kisebbek, a mostani intézkedés következtében azonban semmilyen arányosítás nem történt, egy olyan körzetet is megszüntetett, amely leginkább megfelelt az arányosítás elvének. Megjegyezte, érdekes módon a hagyományosan jobboldali térségeket bontotta meg, s olvasztotta egybe más körzetekkel, ráadásul az új területi kialakítás szinte megegyezik a 2002-ben a szocialisták által javasolt felosztással. A Fidesz mindenképpen fellebbez a Fővárosi Választási Irodánál, ám ehhez a jegyzőnek határidőn belül át kellene nekik nyújtani az intézkedéséről szóló papírokat, amelyeket azonban visszatart. Ha ez így marad, emiatt él a Fidesz panasszal a fellebbezési fórumoknál. Kovács emlékeztetett, hogy az Állami Számvevőszék és a Fővárosi Közigazgatási Hivatal is számos esetben marasztalta már el a kerületet a jegyző és a polgármester döntései miatt.
Több alkalommal kerestük tegnap a jegyzőt, ígéreteket kaptunk visszahívásra, ám Hőrich Ferenc mégsem kívánt nyilatkozni.
Ausztriai buszbaleset: magához tért a kómából a két túlélő