Mit kaptunk az MSZP-től? – tette fel a kérdést Pokorni Zoltán (Fidesz) napirend előtti felszólalásában. A Szövetség alelnöke emlékeztetett Medgyessy Péter volt és Gyurcsány Ferenc jelenlegi miniszterelnök 400 ezer új munkahely létesítésére vonatkozó, nem teljesült vállalásaira. Pokorni érthetetlennek nevezte, hogy amikor a Fidesz éppen a munkahelyteremtés problémájának megoldására tesz javaslatot, akkor azt a kormányoldal nemtetszéssel fogadja. Hozzátette, a Fidesz nem támogatja Gyurcsány Ferenc tervét a Magyar Vállalkozások Bankja létrehozására, mert szerinte a vállalkozók terheinek csökkentése a tényleges megoldás. – Gondolják át, új bankra van-e szükség vagy új munkahelyekre – kérte Pokorni. Válaszában Csizmár Gábor munkaügyi miniszter kijelentette, hogy amíg a Fidesz csak beszél a járulékkedvezményről, addig a mostani kormány meg is csinálta azt.
Erősíti-e a sajtószabadságot, ha az ügyészség újságírókat fog perbe a véleményük miatt? – kérdezte Gusztos Péter (SZDSZ) Polt Pétertől az azonnali kérdések sorában. A legfőbb ügyész közölte: az ügyészség maximálisan tiszteletben tartja a véleménynyilvánítás szabadságát. Hangsúlyozta azonban, hogy különbséget kell tenni a vélemény és a tényállítás között. Mint mondta, a véleménynyilvánításnak valós tényeken kell alapulnia, s ha értékítéletet tartalmaz, az nem sértheti mások becsületét, emberi méltóságát.
Kontrát Károly fideszes képviselő azt sérelmezte interpellációjában, hogy a kormány törvénytelenül a mai napig nem fizette ki 800 ezer közszolgálatban dolgozó ember 2004 után járó 13. havi fizetését. A politikus emlékeztetett, hogy az Alkotmánybíróság is kimondta a kormányintézkedések egy részének alkotmányellenességét, valamint Takács Albert ombudsman is aggályosnak tartotta a kabinet eljárását. Veres János pénzügyminiszter mindössze annyit válaszolt: ha egy hazugságot sokszor ismételgetnek, nem lesz belőle választási győzelem, a kormány betartotta a törvényeket. Kontrát Károly szerint azért is van szükség a változásra, hogy reményük legyen a dolgozóknak, hogy visszakapják elvett illetményüket.
Az Országgyűlés elfogadta azt a törvényjavaslatot, amelynek értelmében további egy évig sugározhat műsorokat a kis teljesítményű középhullámú adókon a Magyar Rádió, amely így a nemzetiségi műsorokat is még egy évig ezen a sávon sugározhatja.
Mandur emlékezett. A második Magyar Köztársaság kihirdetésének 60. évfordulója alkalmából az Országgyűlés alelnökének megemlékezésével kezdődött a parlament rendkívüli ülésének első ülésnapja. Mandur László úgy fogalmazott: ha szomorúan gondolunk arra, hogy az első köztársaság alig néhány hónapig állt fenn, s a másodiknak is pár év alatt vetett véget a sztálinista fordulat, bízvást remélhetjük a már megélt évek alapján, hogy a mi államunknak nem ez lesz a sorsa.
Orbán Viktor bejelentést tett a kereskedelmi kamarával való együttműködésről