Munkanélküliségről, elmaradt pénzről a Házban

Pokorni Zoltán a növekvő munkanélküliséget rótta fel a parlament tegnapi plenáris ülésén napirend előtt a kormánynak, Kontrát Károly pedig a 2004-es közszolgálati munka után járó 13. havi fizetés miatt interpellálta Veres János pénzügyminisztert.

2006. 01. 31. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Mit kaptunk az MSZP-től? – tette fel a kérdést Pokorni Zoltán (Fidesz) napirend előtti felszólalásában. A Szövetség alelnöke emlékeztetett Medgyessy Péter volt és Gyurcsány Ferenc jelenlegi miniszterelnök 400 ezer új munkahely létesítésére vonatkozó, nem teljesült vállalásaira. Pokorni érthetetlennek nevezte, hogy amikor a Fidesz éppen a munkahelyteremtés problémájának megoldására tesz javaslatot, akkor azt a kormányoldal nemtetszéssel fogadja. Hozzátette, a Fidesz nem támogatja Gyurcsány Ferenc tervét a Magyar Vállalkozások Bankja létrehozására, mert szerinte a vállalkozók terheinek csökkentése a tényleges megoldás. – Gondolják át, új bankra van-e szükség vagy új munkahelyekre – kérte Pokorni. Válaszában Csizmár Gábor munkaügyi miniszter kijelentette, hogy amíg a Fidesz csak beszél a járulékkedvezményről, addig a mostani kormány meg is csinálta azt.
Erősíti-e a sajtószabadságot, ha az ügyészség újságírókat fog perbe a véleményük miatt? – kérdezte Gusztos Péter (SZDSZ) Polt Pétertől az azonnali kérdések sorában. A legfőbb ügyész közölte: az ügyészség maximálisan tiszteletben tartja a véleménynyilvánítás szabadságát. Hangsúlyozta azonban, hogy különbséget kell tenni a vélemény és a tényállítás között. Mint mondta, a véleménynyilvánításnak valós tényeken kell alapulnia, s ha értékítéletet tartalmaz, az nem sértheti mások becsületét, emberi méltóságát.
Kontrát Károly fideszes képviselő azt sérelmezte interpellációjában, hogy a kormány törvénytelenül a mai napig nem fizette ki 800 ezer közszolgálatban dolgozó ember 2004 után járó 13. havi fizetését. A politikus emlékeztetett, hogy az Alkotmánybíróság is kimondta a kormányintézkedések egy részének alkotmányellenességét, valamint Takács Albert ombudsman is aggályosnak tartotta a kabinet eljárását. Veres János pénzügyminiszter mindössze annyit válaszolt: ha egy hazugságot sokszor ismételgetnek, nem lesz belőle választási győzelem, a kormány betartotta a törvényeket. Kontrát Károly szerint azért is van szükség a változásra, hogy reményük legyen a dolgozóknak, hogy visszakapják elvett illetményüket.
Az Országgyűlés elfogadta azt a törvényjavaslatot, amelynek értelmében további egy évig sugározhat műsorokat a kis teljesítményű középhullámú adókon a Magyar Rádió, amely így a nemzetiségi műsorokat is még egy évig ezen a sávon sugározhatja.

Mandur emlékezett. A második Magyar Köztársaság kihirdetésének 60. évfordulója alkalmából az Országgyűlés alelnökének megemlékezésével kezdődött a parlament rendkívüli ülésének első ülésnapja. Mandur László úgy fogalmazott: ha szomorúan gondolunk arra, hogy az első köztársaság alig néhány hónapig állt fenn, s a másodiknak is pár év alatt vetett véget a sztálinista fordulat, bízvást remélhetjük a már megélt évek alapján, hogy a mi államunknak nem ez lesz a sorsa.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.