Önálló női kampányt indít a Fidesz – jelentette be Pelczné Gáll Ildikó, a Fidesz alelnöke a Polgári kormányzás 2006 nők helyzetével foglalkozó szombati konferenciáján. A hazai választási kampányokban mindeddig példa nélküli vállalkozás nyitóeseményét február 3-án tartják Budapesten. Amint azt lapunknak az alelnök elmondta, ezzel egyidejűleg az érdeklődők az ország régióközpontjaiban is figyelemmel kísérhetik a rendhagyó kampányeseményt, sőt interaktív módon be is kapcsolódhatnak majd abba. A Fidesz női kampányába a Szövetség első számú női politikusai, parlamenti képviselői és -jelöltjei mellett a közélet, a kultúra, illetve a média világából ismert személyiségek is bekapcsolódnak majd. Felkérést kapott például Kondor Katalin újságíró, a Magyar Rádió volt elnöke, Kudlik Júlia korábbi televíziós, a nemrég zárult nemzeti konzultáció szóvivője, valamint Schmitt Pál Fidesz-alelnök felesége, Makrai Katalin. A női kampány keretében csaknem 80 településre látogatnak majd el, sőt kisebb hirdetési felületeken, reklámspotokban is feltűnnek majd a nagyobbik ellenzéki pártot képviselő nők a választási kampány során.
A tanácskozáson Pelczné Gáll Ildikó alapvető változást sürgetett a nőpolitikában, mondván, a mindenkori kormánynak deklarálnia kell, hogy gyermeket vállalni és felnevelni annyit tesz, mint a nemzet továbbélését biztosítani. Az alelnök kiemelte, a változáshoz szükség van arra, hogy a fiatalok számára természetessé váljon a családalapítás és a gyermekvállalás, ehhez azonban elengedhetetlen a klasszikus női szerepkör rangjának visszaadása. Vonzóvá kell tehát tenni az anyai hivatást, vissza kell állítani ennek anyagi és erkölcsi megbecsülését, annál is inkább, mert a rendszerváltás előtti szocialista ideológia azt sulykolta az emberekbe, hogy főállású anyaként otthon maradni közveszélyes munkakerülés, „butácska konyhatündérszerep, tétlen úriasszonyoskodás vagy kispolgári csökevény”. A Fidesz családbarát karrierprogramjának főbb elemei között említette a részmunkaidős foglalkoztatás elősegítését, amely megoldást jelenthetne a 420 ezer gyermekét egyedül nevelő nő számára. Idesorolta még a távmunka segítését szolgáló programpontjukat, valamint a 40+ programot, amely a negyven évnél idősebb nők újbóli elhelyezkedését támogatná.
Bernáth Ildikó, a parlament foglalkoztatási bizottságának alelnöke arra hívta fel a figyelmet, hogy a nők foglalkoztatási aránya alacsony, az összes regisztrált munkanélküli 51 százaléka a gyengébbik nemhez tartozik. Vígh Ilona, a Fidesz női tagozatának elnöke beszédében a nők politikai érdekérvényesítésének lehetőségeit taglalta, kiemelve, hogy most csupán 38 képviselőnő van a parlamentben, közülük mindössze ketten kerültek be egyéni jelöltként a törvényhozásba. Demeter Zita, a Fidelitas szóvivője felszólalásában azt hangsúlyozta, egy felelős kormánynak arra kellene törekedni, hogy a gyermekvállalást ne a szegénység vállalásával állítsa párhuzamba a nő.
Lendvai kérdései. Lendvai Ildikó MSZP-frakcióvezető hangsúlyozta: „Az élet, a közélet koedukált, azaz nincs egy külön könnyített változata a nők számára.” – Mit jelent a nők számára a minap aláírt szövetség a Fidesz és a KDNP között? A megegyezés keretében magukévá tették-e Semjén Zsolt KDNP-elnök nézeteit az abortusz teljes tilalmáról? Vissza akarják állítani a nők korábbi társadalmi és jogi korlátait? – sorolta kérdéseit a politikus.

Csak a legokosabbak érnek el 7 pontot ebben a vegyes műveltségi kvízben