Budapest egyre kevésbé otthona az itt élő embereknek, Magyarország fővárosa másfél évized alatt Közép-Európában sereghajtóvá vált, ma már több vidéki nagyváros is lekörözi – mondta lapunknak Fürjes Balázs, a Fidesz Polgári kormányzás 2006 nevű munkacsoportjának fővárosi programigazgatója. Közölte: vasárnap a Papp László Sportaréna egyik termében mutatják be elképzeléseiket, és Cselovszki Zoltán, az Új Budapest Központ vezetője itt ismerteti az Új Budapest-tervet. Ezután vitára bocsátják a programokat, s kerekasztal-beszélgetésen többek között Schmitt Pál, Rockenbauer Zoltán, Hankiss Ágnes, Bojár Iván András és Gerő András mond véleményt. A két önálló szakmai anyag képezi majd a Fidesz márciusra elkészülő Budapest-programjának alapját.
Fürjes Balázs szerint a legfontosabb Budapest közlekedésének rendezése. – Végre meg kell építeni a négyes metrót, az észak–déli regionális gyorsvasutat. A következő négy évben megháromszorozzuk a parkolóhelyek számát, felépítünk három hidat (M0-s, aquincumi, albertfalvai), továbbá három gyalogos és kerékpáros átkelőt a Dunán – mondta a programigazgató.
Cselovszki Zoltán kiemelte: a nemzeti konzultáció részeként öszszesen hétezer résztvevővel Budapest-fórumokat tartottak, s az itt elhangzott ötleteket, valamint egy 2003-ban készült, a fővárosi ellátottságot vizsgáló elemzést összedolgozva, az Új Budapest Központ munkacsoportjainak javaslatait figyelembe véve állították össze az Új Budapest-tervet.
A Fidesz-program kidolgozói szorgalmazzák a Fővárosi Közmunkák Tanácsa felállítását, amely a hét elején – a gazdasági élet főszereplőinek (Széles Gábor, Demján Sándor nagyvállalkozók, az általuk vezetett országos szövetségek, a szövetkezetek, a kamarák és civilek) részvételével – alapított Stratégiai Fejlesztő Központ Alapítvány fő célja. Juharos Róbert kuratóriumi igazgató, fideszes fővárosi képviselő lapunknak elmondta: a politika az elmúlt tizenhat évben nem töltötte be városfejlesztő szerepét, fenntartotta a nagyberuházásokat gátló kétszintű önkormányzati rendszert, s adós maradt a stratégiai tervezéssel. Az alapítvány új városegyesítést, régiós öszszefogást hirdet, törvényjavaslatokat készít a kormány, a főváros és a harmadik oldal alkotta tanács felállítására, a közigazgatási és a közbeszerzési szabályok megváltoztatására, hogy – az uniós források teljes kihasználásával – esélyt adjon a magyar vállalkozásoknak Budapest valódi fejlesztésére.
Újabb fake news, újabb támadássorozat a keleti beruházók ellen