Alakul a Fidesz Budapest-programja

A Fidesz Polgári kormányzás 2006 nevű munkacsoportja és az Új Budapest Központ vasárnap mutatja be azokat a szakmai terveket, amelyek alapján márciusra elkészül a Szövetség fővárosi programja. A hét elején a magyar gazdasági élet főszereplői, köztestületek és civilek létrehozták a Fővárosi Közmunkák Tanácsa felállítását előkészítő alapítványt, jelezve: Budapesten változásra, új városegyesítésre van szükség.

2006. 02. 17. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Budapest egyre kevésbé otthona az itt élő embereknek, Magyarország fővárosa másfél évized alatt Közép-Európában sereghajtóvá vált, ma már több vidéki nagyváros is lekörözi – mondta lapunknak Fürjes Balázs, a Fidesz Polgári kormányzás 2006 nevű munkacsoportjának fővárosi programigazgatója. Közölte: vasárnap a Papp László Sportaréna egyik termében mutatják be elképzeléseiket, és Cselovszki Zoltán, az Új Budapest Központ vezetője itt ismerteti az Új Budapest-tervet. Ezután vitára bocsátják a programokat, s kerekasztal-beszélgetésen többek között Schmitt Pál, Rockenbauer Zoltán, Hankiss Ágnes, Bojár Iván András és Gerő András mond véleményt. A két önálló szakmai anyag képezi majd a Fidesz márciusra elkészülő Budapest-programjának alapját.
Fürjes Balázs szerint a legfontosabb Budapest közlekedésének rendezése. – Végre meg kell építeni a négyes metrót, az észak–déli regionális gyorsvasutat. A következő négy évben megháromszorozzuk a parkolóhelyek számát, felépítünk három hidat (M0-s, aquincumi, albertfalvai), továbbá három gyalogos és kerékpáros átkelőt a Dunán – mondta a programigazgató.
Cselovszki Zoltán kiemelte: a nemzeti konzultáció részeként öszszesen hétezer résztvevővel Budapest-fórumokat tartottak, s az itt elhangzott ötleteket, valamint egy 2003-ban készült, a fővárosi ellátottságot vizsgáló elemzést összedolgozva, az Új Budapest Központ munkacsoportjainak javaslatait figyelembe véve állították össze az Új Budapest-tervet.
A Fidesz-program kidolgozói szorgalmazzák a Fővárosi Közmunkák Tanácsa felállítását, amely a hét elején – a gazdasági élet főszereplőinek (Széles Gábor, Demján Sándor nagyvállalkozók, az általuk vezetett országos szövetségek, a szövetkezetek, a kamarák és civilek) részvételével – alapított Stratégiai Fejlesztő Központ Alapítvány fő célja. Juharos Róbert kuratóriumi igazgató, fideszes fővárosi képviselő lapunknak elmondta: a politika az elmúlt tizenhat évben nem töltötte be városfejlesztő szerepét, fenntartotta a nagyberuházásokat gátló kétszintű önkormányzati rendszert, s adós maradt a stratégiai tervezéssel. Az alapítvány új városegyesítést, régiós öszszefogást hirdet, törvényjavaslatokat készít a kormány, a főváros és a harmadik oldal alkotta tanács felállítására, a közigazgatási és a közbeszerzési szabályok megváltoztatására, hogy – az uniós források teljes kihasználásával – esélyt adjon a magyar vállalkozásoknak Budapest valódi fejlesztésére.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.