Nincs nyoma az eltűnt csirkéknek

Feljelentést tett a Somogy megyei állat-egészségügyi hatóság, miután egy kadarkúti baromfitelepről eltűnt százezer csirke. A helybéliek szerint a telepen nemcsak nevelték, hanem feketén fel is dolgozták a szárnyasokat. Eközben a Magyar Sertéstartók Szövetségének értesülései szerint Belgiumból és Hollandiából dioxinnal szennyezett takarmánnyal etetett sertéseket indítottak útnak.

2006. 02. 08. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem tudni, vajon csak eladták, vagy a helyszínen, feketén le is vágták azt a százezer csirkét, amelynek az elmúlt időszakban veszett nyoma egy kadarkúti baromfitelepről. A Somogy Megyei Állat-egészségügyi és Élelmiszer-ellenőrző Állomás vezetője ismeretlen tettes ellen tett feljelentést.
Miként korábban megírtuk: az állat-egészségügyi hatósághoz tavaly szeptembertől több bejelentés is érkezett arról, hogy az említett telepen csirkehúst lehet vásárolni. Többször vizsgálódtak, de feketevágásnak nem találták nyomát. Januárban azonban kiderült, hogy nyoma veszett százezer baromfinak, amelyeket feltételezések szerint az állatorvos kötelező engedélye nélkül adtak el. Eddig nem derült ki, hogy melyik vágóhídon dolgozták fel a csirkéket, és onnan hová kerültek. A telepre félmillió forintos bírságot szabtak ki. A tulajdonos sérelmezte az összeget, mondván, a területet többször is átkutatták, és csupán apróbb hiányosságokat találtak, ezekről jegyzőkönyv is készült. Lapunknak korábban úgy nyilatkozott, hogy a hatóságok olyan adatokra hivatkoznak, amelyeket nem tártak fel, és ezekkel rontják a hírnevüket és üzleti kapcsolataikat.
Ezzel szemben a HavariaPressnek nyilatkozó helybéli tudni véli, hogy nemcsak eladták, hanem az éjszakai műszak idején az istállóban minden engedély nélkül le is vágták az állatokat. Állítólag a környékbeliek a faluba jártak, mert ott olcsón lehetett vágott csirkét kapni.
Lövey László, a megyei állat-egészségügyi hatóság vezetője a rendőrségi vizsgálatra hivatkozva ezt nem kommentálta. Süth Miklós országos főállatorvos ugyanakkor lapunknak elmondta: a történtek miatt szigorú vizsgálatot indítanak, hogy kiderítsék: a hatósági, illetve a kadarkúti telepre bejáró magánállatorvos miért nem vette észre, hogy baj van a baromfitelepen. Ez azonban nem kisebbíti a telep tulajdonosának felelősségét, hiszen az állatok szállításához kötelessége beszerezni a szakember engedélyét.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.