Egyelőre kérdéses, hogy mi lesz a sorsa az egészségügyi tárcának. Korábban felvetődött, hogy a szakminisztériumot ebben a kormányzati ciklusban SZDSZ-es politikus irányítaná. Ez esetben a miniszteri bársonyszék egyik esélyese Molnár Lajos kórházigazgató lehetne, aki a kampány alatt szinte minden egészségügyről szóló vitában az SZDSZ arca volt. Szóba került egyébként Kóka János, orvos végzettségű gazdasági miniszter neve is a tárcavezetői posztra.
Vannak azonban akadályai annak, hogy az egészségügyi minisztériumot az SZDSZ kapja meg. Ismeretes, a szabad demokraták egyik legtöbbet hangoztatott ígérete a kampányban a több-biztosítós rendszerre való átállás, és ezzel az egészségügy rendbetétele volt. Ha átvennék az ágazat irányítását, valószínűleg el kellene fogadniuk, hogy ezt a fontos vállalást nem teljesíthetik. A szocialisták ugyanis ebben a kérdésben nem támogatták az SZDSZ elképzelését, és mindvégig kiálltak az egységes állami tb-rendszer mellett.
Ha az MSZP irányítása alatt maradna a tárca, akkor talán a legnagyobb kérdés, hogy egy ismert politikus vagy egy szakmabeli kerül-e a miniszteri bársonyszékbe. Úgy tudjuk: szóba került, hogy Rácz Jenő a négyéves ciklus elejére ismét megbízatást kapjon. A kevéssé ismert és népszerű politikus szerepe többek között attól függhet, hogy milyen ágazati változtatásokban tud megegyezni a két kormánypárt az elkövetkező időszakban. Vállalnak-e komolyabb változtatásokat? Vagy legalább az önkormányzati választásokig „kihúzzák” a jelenlegi működési struktúrával?
Magyar Péter mellébeszélt, nem válaszolt arra a kérdésre, ki a Soros-ügynök