Valóra váltott fenyegetés?

Már a választások utáni első napokban megmutatkoztak az első jelei annak, hogy betartják Veres János pénzügyminiszter egy mátészalkai fórumon elhangzott fenyegetését, miszerint a voksolás helyi eredményétől függ, mely települések részesednek majd az állami fejlesztési pénzekből – tudta meg lapunk Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei polgármesterektől. A miniszter kijelentése ellen tiltakozó településeken nem sok jóra számítanak, mert egy kivétellel a Fidesz és a KDNP jelöltje szerezte meg a szavazatok többségét.

2006. 04. 26. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kömörő polgármesterével már kedden közölték Nyíregyházán, hogy leállítják a jelentkezéseket az Agrár- és vidékfejlesztési operatív program egyik pályázatára. Juhász András szerint ez azért is megdöbbentő, mert korábban a tendert úgy hirdették meg, hogy egész évben lehet rá jelentkezni, felszólítást viszont nem kapott a kömörői önkormányzat a pályázás befagyasztásáról. A pályázat ráadásul a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei települések többségét sújtó belvíz elvezetésére szolgáló csatornák rekonstrukcióját támogatja.
Az a falu tehát, amelyik ebből kimarad, nehezebben védheti meg a településen élőket a rendkívüli helyzetektől, például a vályogházak összeomlásától. A település egyike annak a tizenöt falunak, amelynek polgármestere tiltakozott Veres János pénzügyminiszter Mátészalkán tett kijelentései ellen. A polgármester nem állítja, hogy a pályázás lehetőségét azért lehetetlenítették el a számára, mert Kömörő tiltakozott, és ráadásul a faluban Tilki Attila, a Fidesz és a KDNP jelöltje nyert, de az eljárást intő jelnek tekinti.
A Nyírségből több, neve elhallgatását kérő polgármester közölte azt is: Veres János a választások második fordulója előtt személyesen vagy telefonon kereste fel a települések vezetőit, hogy a jövőbeli fejlesztések érdekében tegyenek a szocialista többség megszerzéséért. A pénzügyminiszter Mátészalkán tett kijelentései ellen egyébként tizenöt település polgármestere tiltakozott Sólyom László köztársasági elnöknél, és ezekből a falvakból tizennégyben a Fidesz és a KDNP képviselőjelöltje szerezte meg a többséget. Nyírkáta például saját erőből kénytelen lépésről lépésre felújítani a helyi iskolát, ahol még vizesblokk sem áll a gyermekek rendelkezésére. A településen szintén a Fidesz és a KDNP jelöltje, Simon Miklós szerezte meg a többséget, ezért Jenei Sándor polgármesternek nincsenek kétségei afelől, hogy mire számíthat az elkövetkezendő években. – A regionális fejlesztési tanácstól kaptunk ugyan támogatást, de a két nagy pályázatunkat rendre visszautasították az előző négy évben is. Az egészségházra és az iskola fejlesztésére benyújtott pályázatot többször utasították el pénzhiányra hivatkozva – közölte a polgármester.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.