Nem nagyon érdeklődtek tegnap a magyar részvények iránt a befektetők, de napközben a nagy európai nemzetközi parketteken sem alakult ki határozott irányzat. Jobbára csökkenő árakat lehetett tapasztalni tegnap délelőtt világszerte, ám az amerikai tőzsdék nyitását követve az európai piacok is erőteljes gyengülő trendet vettek fel. Az észak-koreai rakétakísérletek következtében a befektetők elvesztették önuralmukat, s elkezdtek eladni, így az FTSE közel 1,00 százalékkal gyengült, a német DAX pedig 1,89 százalékkal. A tengerentúlról érkező eladási hullám pont a BÉT zárásakor köszöntött be, így az nem nagyon befolyásolta a magyar eseményeket. A BUX ugyan csökkenéssel zárt, de annak mértéke nem volt meghatározó.
Nyitáskor 200 ponttal állt előző szintje alatt a BUX, a reggeli csökkenést gyors korrekció követte, így a pesti indikátor napközben 21 880 pont fölé ugrott. A kereskedés végén több fronton érkezett eladási nyomás a parkettra, ennek hatására az index 21 617 pontra csúszott vissza, ami 48,93 pontos gyengülésnek felelt meg. A kis és közepes forgalmú részvényeket jegyző index, a BUMIX árfolyama 1993,64 pontra esett vissza.
A tőzsde részvényszekciójában tegnap 30 milliárd forintos forgalom mellett kereskedtek. A vezető részvények ára változatos képet festett: a Richter és a Magyar Telekom drágult, a Mol és az OTP kurzusa viszont gyengülőben volt.
Magas forgalom mellett emelkedett a BorsodChem árfolyama is, a vegyipari cég részvényeivel záráskor 2697 forinton kereskedtek. A Rába árfolyama tegnap tovább növekedett, a névértéke alatt forgó győri gépipari cég részvényei záráskor 839 forinton cseréltek gazdát.
Az OTP Bankról olyan találgatások történtek, hogy a magyar pénzintézet az ukrán TAS Investbankot akarja felvásárolni. Az OTP Bank tőzsdezárást követve jelezte, hogy nem kívánja kommentálni azokat a sajtóértesüléseket, amelyek szerint Ukrajnában a TAS Investbank az OTP következő akvizíciós célpontja – közölte a hitelintézet illetékese az MTI–Eco-val. Wolf László vezérigazgató-helyettes a napokban, az orosz Investsberbank adásvételi szerződésének moszkvai aláírásakor annyit árult el, hogy egy második ukrán bank megszerzésével az OTP Bank jelentős részesedésre tesz szert Ukrajnában, s heteken belül eredmény születhet.
A bankközi devizapiacon a kereskedők elmondták, hogy a forint délelőtt némi gyengülést mutatott a nagy keddi erősödést követve, de valójában komolyabb nyomás nem nehezedett napközben a magyar fizetőeszközre. Az amerikai tőkepiacok nyitását követve azonban a forint 281-es határvonal fölé drágult az euróval szemben. A kereskedők rámutattak, hogy az Európai Központi Bank mai ülésétől az elemzők többsége nem vár kamatemelést, azon szakértők viszont, akik a kamatok növekedését jósolják, 0,25 százalékos emelést várnak.
Újabb leány az OTP-nél. A OTP Bank Nyrt. 2006. július 5-én az SCD-csoport 25 százalékos részvénycsomagjának megvásárlásával az OTP–SCD Lízing Zrt. kizárólagos tulajdonosa lett – közölte a hitelintézet. A társaság, amely Magyarországon elsőként lépett piacra az önerő nélküli lakáslízing-konstrukcióval, a jövőben OTP Lakáslízing Zrt. néven működik. Lantos Csaba, az OTP Bank vezérigazgató-helyettese a kijelentette: az ügylet illeszkedik abba a befektetési stratégiába, amely szerint a hitelintézet akár Magyarországon, akár más országokban jellemzően 100 százalékos tulajdonosként működteti az érdekeltségi körébe tartozó pénzügyi vállalatokat. Lantos Csaba elmondta, „a változás nem érinti a lízingcég tevékenységét és szerződéseit, a cég változatlan feltételekkel kínálja az önerő nélküli lízingkonstrukciót”.
Eltűnt egy 16 éves, szolnoki lány