Ingadoztak az árfolyamok tegnap a pesti tőzsdén. A magyar indikátor napközben több alkalommal átlépte előző záráskori szintjét, majd végül 0,09 százalékos csökkenéssel lépett a partvonalon túlra. Reggel már csaknem százpontos veszteséggel, 22 043 ponton indult a kereskedés, majd később az index tovább gyengült. A BUX délre már lefaragta veszteségét, és újból előző szintje körül libikókázott. A hektikus ingázás vége az lett, hogy a magyar mutató 18,85 pontos mérséklődéssel zárta a hét közepét.
A kereskedők nem lepődtek meg a változatos árakon, mert a magas forgalom és a befektetők intenzív érdeklődése egyre jobban érezhető. A vezető részvények közül a Richter mellett az OTP is jól teljesített, a Mol és a Magyar Telekom viszont veszteséggel zárt. A távközlési papírokra már a napok óta közelgő közgyűlés kérdőjelei hatnak. Elemzők szerint a Démász áramszolgáltató részvényeinek tegnapi megugrása hátterében tulajdonoscsere állhat. Már korábban napvilágot látott az a hír, hogy a francia Edf akár el is adhatja az E.ON-nak vagy az RWE-nek a dél-magyarországi céget. Ugyancsak találgatások szólnak arról, hogy amennyiben a Démász legnagyobb tulajdonosa eladja a meglévő, 60,91 százalékos részesedését, akkor az új tulajdonost kötelező vételi ajánlat terheli a kisrészvényesek felé. Az ajánlati ár nem lehet kevesebb, mint a nagytulajdonosok közötti tranzakciós ár. A Démász részvényeinek kereskedését tegnap felfüggesztették, majd ezt a kibocsátó kérésére augusztus 28-ig meghoszszabbították. A Démász 12,3 százalékot, az Elmű 6,5 százalékot, az Émász 5,4 százalékot drágult.
A vezető részvények közül az OTP 0,2 százalékkal, a Richter 0,9 százalékkal ért többet a kereskedés végén. Hírügynökségi jelentések szerint az OTP mellett az osztrák Volksbank, a görög Alpha Bank, a belga KBC Bank és egy meg nem nevezett francia bank érdeklődik a nagyság szerint tizenegyedik bolgár bank, a DZI Bank többségi tulajdonának megvásárlása iránt. Wolf László, az OTP Bank vezérigazgató-helyettese a bank első félévi gyorsjelentését ismertető sajtótájékoztatón már említést tett a lehetséges akvizícióról – írta az MTI–Eco. A bankközi devizapiacon a forint napközben határozott erősödést mutatott. A BÉT zárásakor megfordult a trend: késő délután egy euróért 276 forint felett fizettek.
Így gombolt le Magyar Péter ötvenmilliót a Tisza-szavazókról