Tegnap nem sikerült megfordítani a Budapesti Értéktőzsdén uralkodó negatív trendet. A BUX reggel 260 ponttal állt előző szintje alatt. Az index napközben többször megpróbált emelkedni, de a sorban megjelenő eladók megakadályozták a korrekciót. A spekulációs nyomás okozta gyengülés
22 476,20 pontig tolta le a magyar tőzsdemutató értékét. A napi mélypontról még vissza tudott kapaszkodni az index, de a zárásig már nem indult el számottevő emelkedés. A nap végén a BUX 22 660,80 ponton állt, ami 276,45 pontos csökkenésnek felelt meg. Az index 1,21 százalékos csökkenése mutatta, hogy a piaci szereplők jelentős hányada az eladás mellett döntött. Így a forgalom 24 milliárd forint körüli szintre szökött fel.
A nap érdekessége, hogy emelkedéssel – élükön az Egisszel – csupán hat papír zárt. A nap nyertese az Állami Nyomda volt 3,1 százalékos drágulással. A nyomdaipari céget az Inter-Európa Bank, a TvNetWork és az Egis követte. Az egy százalékkal erősödő kisebbik gyógyszergyártóra 611 millió forintnyi üzlet született, míg a Richter ára változatlan maradt. Szakértők szerint a gyógyszeripari cégek eséssel szembeni ellenállását az okozta, hogy az orosz piacon emelkedő trend alakult ki. A vezető részvények lefelé mozogtak. A Mol 2,3 százalékkal, az OTP 1,7 százalékkal, a Magyar Telekom 0,1 százalékkal vált olcsóbbá. A Mol kurzusa annak ellenére gyengült, hogy a világpiacon a nyersolaj ára elkezdett korrigálni – ez is azt mutatta, hogy a magyar piac önálló életet élt.
A következő napok eseményeiről úgy vélekednek a kereskedők, hogy addig fellendülés nem várható a piacon, amíg ki nem derül, hogy mi lesz a sorsa a jelenlegi kormánynak. A legtöbb szakértő további fokozott belpolitikai eseményekre számít.
A környező országok tőkepiacain is lassulás volt tapasztalható. A szakértők a varsói és prágai parketteken kialakult gyengüléseket a magyar eseményekkel hozták öszszefüggésbe. A nyugat-európai, tengerentúli parketteken a befektetők az amerikai inflációs adatokra összpontosítottak.
Rekordon a Skandináv lottó főnyereménye