Jelentősen változott napközben a BUX árfolyama, a reggeli 300 pontos bukást az index a nap végére korrigálta. Napközben folyamatosan erősödött a magyar tőkepiaci indikátor, de a negatív tartományból csak a kereskedés vége előtt tudott kilépni. Kereskedők elmondták, hogy a Gyurcsány Ferenc miniszterelnökhöz köthető hangfelvétel hét végi felbukkanása a befektetői körökben nem okozott túl nagy riadalmat, a legtöbb spekuláns inkább a szerdán esedékes Federal Reserve-ülésre koncentrált. A BUX végül 22 937,25 ponton zárt, ami 82,52 pontos nyereséget jelentett. A kereskedés nem túl magas, 15 milliárd forintot el nem érő forgalom mellett zajlott.
A vezető részvények körében megosztottság jelentkezett. A Mol és az OTP ára emelkedett, a Magyar Telekom és a Richter viszont csökkenéssel zárt. Az olajipari cég papírjai kétmilliárd forintos forgalom mellett 1,1 százalékkal drágultak, s 1,4 százalékkal nőtt a közel 9,6 milliárd forintos adásvételt realizáló OTP. Nem sikerült viszont fordítania árfolyamán a Magyar Telekomnak: a távközlési papírok kurzusa 0,3 százalékkal csúszott vissza. Komolyabb eséssel zárt a Richter, a nagyobbik gyógyszergyártó árfolyama 1,2 százalékkal, az Egisé 0,9 százalékkal mérséklődött. Jobban szerepeltek a kis fogalmú papírok, mint a blue chipek, a nap nyertese a Synergon lett 2,7 százalékos drágulásával. Növekedéssel zárt még a TVNetwork, a Pannonplast és a Graphisoft is.
A bankközi devizapiacon a forint árfolyama érdekes görbét írt le. Reggel a miniszterelnök hangfelvétele és annak magyarázata jelentős forintgyengülést okozott, így a magyar fizetőeszköz a 274-es szintig gyengült az euróval szemben. Később a kedélyek megnyugodtak, s régen nem látott szintre erősödött vissza a forint. A BÉT zárásakor egy euróért 270,35 forintot adtak. A kereskedők elmondták, hogy a Magyar Nemzeti Bank elnöke, Járai Zsigmond egy nyilatkozatában arra utalt, hogy újabb monetáris szigorításra kerülhet sor. Járai Szingapúrban adott interjút a Bloomberg hírügynökségnek, s elmondta, hogy véleménye szerint szűkíteni kell a monetáris kondíciókat ahhoz, hogy az ország elérje az inflációs célt. Magyarán, a jegybank a közeljövőben a kamatemelés eszközéhez nyúl.
Több bérlet is megszűnik januártól Budapesten