Folytatódik a bizonytalanság a tőkepiacon, s ezt a BUX árfolyama is megérezte. A tőkepiaci indikátor 171 pontos csökkenéssel nyitott, s fokozatos növekedésre sarkallta magát, de az emelkedés végül elmaradt. A BUX kora délután 21 644 pontig emelkedett, de még akkor is húsz ponttal állt előző szintje alatt. A nap végére megfordult a trend: az erősödési próbálkozást újabb mélyrepülés váltotta fel, így az indikátor 21 406 pontra esett vissza. A napközbeni emelkedést az elemzők azzal magyarázták, hogy a befektetők kaphatóak lettek volna a részvények drágítására, de a nemzetközi tőkepiaci hírek közbeszóltak. A piac ugyan még mindig a választásokat követő eseményeket elemezte, s a befektetők sem voltak túl határozottak, de abban egyöntetűen megállapodtak, hogy a tőzsdének emelkedésre van szüksége. Még a hét vége, a miniszterelnök bizalmi szavazása előtt várható lett volna egy pozitív korrekció, ám ha az elemzői jóslatok beválnak, erre már nem kerülhet sor. A fordulat azért hiúsulhatott meg, mert a tengerentúlról negatív hírek jelentek meg, a Nasdaq csökkenéssel kezdte a napot, amire az európai piacok rosszul reagáltak.
Hasonlón kedvezőtlen hatásként élték meg a tőkepiaci parkettek a nyersolaj árában bekövetkezett újabb csökkenéseket is, ezt a Mol ára is tükrözte.
A bankközi devizapiacon a forint az euróval szemben némileg erősödött. A BÉT zárásakor egy euróért 0,30-0,50 forinttal kevesebbet adtak, mint hétfőn délután. A bankközi devizapiacon az eurót 274,70/80 forinton jegyezték, szemben a reggeli 275,25/30 forintos árfolyammal. A piaci hangulatot a kivárás jellemezte. A kereskedők szerint péntekig, a miniszterelnök által kezdeményezett bizalmi szavazásig nem várható jelentős változás. A piaci várakozások szerint a képviselők a kormányfő mellett voksolnak majd. Ezért rövid távon elképzelhető, hogy az euró a 272 forintos szinten stabilizálódik. A dollárral délután 215,70-215,90 forinton folyt az üzletmenet, ami gyakorlatilag megegyezik a hétfő délutáni szinttel.
A BÉT piacán a sikertelen emelkedéstől eltekintve néhány papír, így az Egis, a Fotex és a Pannonplast emelkedéssel zárt. A 14,9 milliárd forintos forgalom mellett a vezető részvények gyengültek, a legnagyobb volument az 1,4 százalékkal gyengülő Mol produkálta. Az OTP 1,6 százalékkal, a Richter 0,7 százalékkal esett vissza. Köszönhetően a PSZÁF felvásárlási ajánlatot felfüggesztő határozatának, a BorsodChem kurzusa 1,7 százalékkal esett be.
Kubatov Gábor: Ez a srác, aki ott a Tisza Párt élén van, az mégiscsak egy botkezű, nem? - videó