Nyomás nyomás hátán – e szavakkal jellemezhető a magyar bankközi devizapiac. A befektetők nem túl optimisták. Nem is lehetnek azok, hiszen a háromnapos hétvége közeledte és a jegybanki monetáris tanács ünnepet követő ülése kellő bizonytalanságot okoz a piacon. A legtöbb szakértő arra számít, hogy a héten még tovább gyengül a forint az euróval szemben, mert a hét végére a spekulánsok kitisztítják portfólióikat. Nem szabad elfeledkezni a Moody’s kilátásban lévő, esetleges Magyarországot érintő leminősítéséről sem. A hitelminősítő döntésének hatására az euró további 1-2 forintos növekedést is el tud érni, így akár megközelítheti a forint a 270-es határvonalat. Több szakértő emellett Veres János pénzügyminiszter távozását tartja olyan tényezőnek, mely a forint vesztét okozhatja, de erre csak a költségvetés parlamenti elfogadása után kerülhet sor.
Hosszú távú előrejelzések szerint viszont az euró legyengülhet a 260 forintos szintig is, de erre csak akkor van esély, ha a befektetők és az elemzők egyöntetűen elfogadják a magyar gazdasági megszorítások létjogosultságát. Nem szabad kihagyni a számításból a nemzetközi hatásokat sem: az amerikai Federal Reserve esetleges kamatemelése és a környező országokban kialakult makrogazdasági állapotok is nagyban hozzájárulhatnak a forint gyengélkedéséhez. Az elemzői konszenzus szerint a forint október hónapban 264–268-as szint közelében mozoghat.
Suppan Gergely, a Takarékbank elemzője szerint a forintot bizonytalan hangulat veszi körül, a piac korrigált, és jelenleg kivárásra rendezkedett be. Arra a kérdésre, hogy a Morgan Stanley által jelzett 260 forintos szintet megütheti-e az euró, Suppan Gergely úgy válaszolt, hogy a makrogazdasági adatok alapján nem lehetett számítani arra, hogy a forint ennyire erősödik.
Havazás: újabb fontos figyelmeztetést adtak ki az utazóknak