Az ellenőrizetlen hírek tényként való beállításával vezető szerepet vállalt az osztrák balliberális Der Standard az osztrák APA hírügynökségre hagyatkozva, Újság: jobboldali radikális szervezetek hálózatot fonnak Magyarországon – A titkosszolgálat bemutatja a csoportoknak az ellenzékhez fűződő kapcsolatait címekkel jelentetve meg budapesti híranyagát. A másodkézből vett „hírek” forrása a kormánypárti Népszabadság, illetve Szilvásy György kancelláriaminiszter, aki – eredetileg ismét csak a Népszabadságban – „titkosszolgálati forrásokra” hivatkozott a parlament keddi nemzetbiztonsági bizottsági ülésén, amikor kijelentette, hogy e „hálózat” még a fegyverhasználattól sem riadt volna vissza. A szélsőjobboldali „elemek” jogi tanácsadója a volt miniszterelnök, Orbán kormányának tagja volt. A jelentés megemlíti, hogy az MSZP-s Vadai Ágnes képviselő már „Orbán-gate-ről” beszél a Fidesz és a randalírozók közötti kapcsolatok miatt. E csoportok kapcsolatot tartanak fenn a Fidesz helyi szervezetével, a Magyarok Világszövetségével, a Magosz egyes vezetőivel, a MIÉP-pel, a Jobbikkal, a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalommal, a Lelkiismeret ’88-cal és a kuruc.info hírportállal (a felsoroltak között nem szerepel a Magyar Varázslók és Boszorkányok Szövetsége – L. I.). A kancelláriaminiszter másodkézből kapott mondanivalójának igen nagy és kizárólagos teret adó beszámoló szerint a tüntetők kövekkel, téglákkal és Molotov-koktéllal dobálóztak. A tudósítás ezután rátér Vértesaljai László jezsuita szerzetes esetére, akit a Népszabadság azzal vádolt: visszavonta kijelentését arról, hogy összeverték. „Tanúk szerint a rendőrség az atyának csupán kétszer lépett a lábára”, mivel nem engedelmeskedett a hatóságok felszólításának, hogy hagyja el a helyszínt. „Vértesaljai most Semjén Zsoltot, a jobboldali, ellenzéki Kereszténydemokrata Párt elnökét hibáztatja, aki az esetet »retorikai túlzással« ecsetelte” – állítja a jelentés, szintén a Népszabadságra hivatkozva.
Ezzel homlokegyenest szemben a Fontos hírek Európa fővárosából logóval megjelenő The Brussels Journalban egy szemtanú írt olyan kimerítő és pontos beszámolót, amely nyugati lapban talán meg sem jelent 2006. október 23-ról, és amely semmiben nem tér el a nem kormánypárti sajtóban napvilágot látott „élménybeszámolóktól”. George Handlery, a cikk szerzője az 1956-os forradalom ötvenedik évfordulójára utazott emlékezni Budapestre. Erről szóló írása A múlt visszatért, hogy uralja a jelent címet kapta. A beszámolónak már a bekezdésében olvasható, hogy a magukat átcímkézett egykori kommunisták csak addig „demokratikusak”, ameddig a diktatórikus magot demokratikus színjátékkal tudják elfedni. Miután Handlery ismerteti, a Nyugat miként hagyta cserben Magyarországot 1956-ban, rátér a jelenre és arra, hogy – ellentétben azzal, amit várt volna a nyugati médiumok olvastán – Orbán beszédét „langymelegnek” nevezte. Hozzátette: a Fidesz vezetője hangsúlyozta az erőszak elkerülésének szükségességét.
A szerző a távozó tömegben volt, amikor megtörtént az elképzelhetetlen: kivont karddal rájuk rontott a rendőrség. Ezután jött a vízágyú, a csípős zöld folyadék, gumigolyók és könnygázgránátok. A cikkíró beszámol ártatlan emberek kegyetlen megveréséről és a vendéglőbe rontó brutális rendőrökről, akik a szakácsot is összeverték. A rendőrség nem a tömeg elé, a tömeg fölé, hanem „a tömegbe lőtt”. A támadásokat egyértelműen megtervezték. „A kínzók nem viseltek azonosító jelet.” Handlery ismerteti azt a számára szintén megdöbbentő jelenetet, amikor a rendőrkapitány a viperát a kezükben tartó rendőrök fényképe ellenére sem ismerte el, hogy emberei ezt a veszélyes eszközt használták. Az uniós főváros lapja felteszi a kérdést: „Valóban, hol van az EU és az egyébként felháborodásra oly hajlamos nemzetközi sajtó?”
Handlery szerint nem sok idő kell ahhoz, hogy az elszegényedő országban azok életszínvonala is csökken majd, akik a mostani koalícióra szavaztak. A beszámoló arra a következtetésre jut, hogy ha ’56-ot egy időgéppel visszahoznák, az ország mai irányítói ugyanazt tennék, mint politikai elődjeik. Gyurcsányéknál csak a körülmények változtak, de nem az uralkodás taktikája. Az is fontos kérdés, hogy a következő választásoknál az urnákba dobott szavazatok megfelelnek-e a meghirdetett eredménynek, hiszen egy országos választás tisztaságára már vetült kétely.
A jelenlegi szélsőjobboldali izraeli koalíciót támogató Jerusalem Post című izraeli lap Náci kötődésű zászló bukkan fel Magyarországon címmel azt írja, hogy a nyilaskeresztesek az Árpád-sávos zászlót saját fekete vagy zöld jelükkel látták el, míg a mai tüntetők ezt nem teszik – talán azért, mert tilos. A lap szerzője az a Michael Jordan, aki a Fidesz-kormány idején számos lapban Kövér László szájába adott általa nem mondott „antiszemita” mondatokat. Jordan cikkében Kovács Andrást, a Közép-európai Egyetemen működő zsidó tanulmányok projektjének igazgatóját is idézi, aki szerint érthető, hogy az október 23-i történések láttán „rettegés” tölti el a zsidókat. „Megfigyelők” szerint pedig Orbán kacsingat össze az antiszemita szélsőjobbal. A jobboldali lap szerint Cser-Palkovics András Fidesz-szóvivő nem volt hajlandó arra válaszolni, vajon a párt bátorítja-e az Árpád-sávos zászló használatát, vagy eltanácsol annak használatától.
Összeverték a románok, mert magyar - videó