Folytatódik a külföldi médiacsata

Meghökkentően könnyedén és csonkítatlanul látnak napvilágot a külföldi balliberális sajtóban és a balliberális újságírók tollából a kormány olyan hajmeresztő összeesküvés-elméletei, amelyeknek még a töredéke esetében is – fordított helyzetben – azonnal „antiszemita-gyanús, szélsőjobboldali habókosok gyülekezetének” benyomását keltve összeesküvés-elmélet gyártásával vádolnák a jobboldalt.

2006. 11. 04. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az ellenőrizetlen hírek tényként való beállításával vezető szerepet vállalt az osztrák balliberális Der Standard az osztrák APA hírügynökségre hagyatkozva, Újság: jobboldali radikális szervezetek hálózatot fonnak Magyarországon – A titkosszolgálat bemutatja a csoportoknak az ellenzékhez fűződő kapcsolatait címekkel jelentetve meg budapesti híranyagát. A másodkézből vett „hírek” forrása a kormánypárti Népszabadság, illetve Szilvásy György kancelláriaminiszter, aki – eredetileg ismét csak a Népszabadságban – „titkosszolgálati forrásokra” hivatkozott a parlament keddi nemzetbiztonsági bizottsági ülésén, amikor kijelentette, hogy e „hálózat” még a fegyverhasználattól sem riadt volna vissza. A szélsőjobboldali „elemek” jogi tanácsadója a volt miniszterelnök, Orbán kormányának tagja volt. A jelentés megemlíti, hogy az MSZP-s Vadai Ágnes képviselő már „Orbán-gate-ről” beszél a Fidesz és a randalírozók közötti kapcsolatok miatt. E csoportok kapcsolatot tartanak fenn a Fidesz helyi szervezetével, a Magyarok Világszövetségével, a Magosz egyes vezetőivel, a MIÉP-pel, a Jobbikkal, a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalommal, a Lelkiismeret ’88-cal és a kuruc.info hírportállal (a felsoroltak között nem szerepel a Magyar Varázslók és Boszorkányok Szövetsége – L. I.). A kancelláriaminiszter másodkézből kapott mondanivalójának igen nagy és kizárólagos teret adó beszámoló szerint a tüntetők kövekkel, téglákkal és Molotov-koktéllal dobálóztak. A tudósítás ezután rátér Vértesaljai László jezsuita szerzetes esetére, akit a Népszabadság azzal vádolt: visszavonta kijelentését arról, hogy összeverték. „Tanúk szerint a rendőrség az atyának csupán kétszer lépett a lábára”, mivel nem engedelmeskedett a hatóságok felszólításának, hogy hagyja el a helyszínt. „Vértesaljai most Semjén Zsoltot, a jobboldali, ellenzéki Kereszténydemokrata Párt elnökét hibáztatja, aki az esetet »retorikai túlzással« ecsetelte” – állítja a jelentés, szintén a Népszabadságra hivatkozva.
Ezzel homlokegyenest szemben a Fontos hírek Európa fővárosából logóval megjelenő The Brussels Journalban egy szemtanú írt olyan kimerítő és pontos beszámolót, amely nyugati lapban talán meg sem jelent 2006. október 23-ról, és amely semmiben nem tér el a nem kormánypárti sajtóban napvilágot látott „élménybeszámolóktól”. George Handlery, a cikk szerzője az 1956-os forradalom ötvenedik évfordulójára utazott emlékezni Budapestre. Erről szóló írása A múlt visszatért, hogy uralja a jelent címet kapta. A beszámolónak már a bekezdésében olvasható, hogy a magukat átcímkézett egykori kommunisták csak addig „demokratikusak”, ameddig a diktatórikus magot demokratikus színjátékkal tudják elfedni. Miután Handlery ismerteti, a Nyugat miként hagyta cserben Magyarországot 1956-ban, rátér a jelenre és arra, hogy – ellentétben azzal, amit várt volna a nyugati médiumok olvastán – Orbán beszédét „langymelegnek” nevezte. Hozzátette: a Fidesz vezetője hangsúlyozta az erőszak elkerülésének szükségességét.
A szerző a távozó tömegben volt, amikor megtörtént az elképzelhetetlen: kivont karddal rájuk rontott a rendőrség. Ezután jött a vízágyú, a csípős zöld folyadék, gumigolyók és könnygázgránátok. A cikkíró beszámol ártatlan emberek kegyetlen megveréséről és a vendéglőbe rontó brutális rendőrökről, akik a szakácsot is összeverték. A rendőrség nem a tömeg elé, a tömeg fölé, hanem „a tömegbe lőtt”. A támadásokat egyértelműen megtervezték. „A kínzók nem viseltek azonosító jelet.” Handlery ismerteti azt a számára szintén megdöbbentő jelenetet, amikor a rendőrkapitány a viperát a kezükben tartó rendőrök fényképe ellenére sem ismerte el, hogy emberei ezt a veszélyes eszközt használták. Az uniós főváros lapja felteszi a kérdést: „Valóban, hol van az EU és az egyébként felháborodásra oly hajlamos nemzetközi sajtó?”
Handlery szerint nem sok idő kell ahhoz, hogy az elszegényedő országban azok életszínvonala is csökken majd, akik a mostani koalícióra szavaztak. A beszámoló arra a következtetésre jut, hogy ha ’56-ot egy időgéppel visszahoznák, az ország mai irányítói ugyanazt tennék, mint politikai elődjeik. Gyurcsányéknál csak a körülmények változtak, de nem az uralkodás taktikája. Az is fontos kérdés, hogy a következő választásoknál az urnákba dobott szavazatok megfelelnek-e a meghirdetett eredménynek, hiszen egy országos választás tisztaságára már vetült kétely.
A jelenlegi szélsőjobboldali izraeli koalíciót támogató Jerusalem Post című izraeli lap Náci kötődésű zászló bukkan fel Magyarországon címmel azt írja, hogy a nyilaskeresztesek az Árpád-sávos zászlót saját fekete vagy zöld jelükkel látták el, míg a mai tüntetők ezt nem teszik – talán azért, mert tilos. A lap szerzője az a Michael Jordan, aki a Fidesz-kormány idején számos lapban Kövér László szájába adott általa nem mondott „antiszemita” mondatokat. Jordan cikkében Kovács Andrást, a Közép-európai Egyetemen működő zsidó tanulmányok projektjének igazgatóját is idézi, aki szerint érthető, hogy az október 23-i történések láttán „rettegés” tölti el a zsidókat. „Megfigyelők” szerint pedig Orbán kacsingat össze az antiszemita szélsőjobbal. A jobboldali lap szerint Cser-Palkovics András Fidesz-szóvivő nem volt hajlandó arra válaszolni, vajon a párt bátorítja-e az Árpád-sávos zászló használatát, vagy eltanácsol annak használatától.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.