Csepeli Sándorné (Budapest): Csillagászati összegekkel megemelt közületi számláimmal egy időben vettem ki levélszekrényemből a Magyar Nemzet október 27-i számát, benne Thürmer Gyulának a figyelemre méltó cikkével. E sorok írója sohasem tartozott azokhoz, akik úgymond egy „jobbos veszély” kiagyalása okán, minden józan gondolatot elhajítva, a nagytőkét képviselő MSZP kritikátlan tagjai. Thürmer Gyula rávilágít, hogy a mai baloldal sokkal elfogultabb (megkockáztatom: merevebb) annál, semhogy szembeszálljon az osztogató-fosztogató MSZP uralkodó köreinek rablógazdálkodásnak is felfogható hajlamával. Nem is akarnak szabadulni a méltatlan utódpárt szellemi vagy anyagi fogságából. Nyilván sokkal biztonságosabb az alkalmazkodásból nyert fizetség, mint a tényszerű valóság feltárásáért járó mellőzöttség. Pedig a mára beállt helyzetben a baloldalnak is a kisemmizettek oldalán van a helye; ne húzzunk határvonalakat politikai, ideológiai vagy vallási okokból. Igenis fel kell oldani a jelenlegi patthelyzetet. Hogy nyakunkon lenne a „fasiszta” veszély? Mit is olvasok József Attilát idézve? – Tőke és fasizmus jegyesek, minden külön értesítés helyett. Tehát megvannak az egyezőségi pontok a különböző eszmefronton, s felismerni sem túl nehéz őket, csupán a merevgörcsöket és a rossz beidegződéseket kellene kioldani a régi indulatokból táplálkozókból. Hogy ez mily nehéz, tudjuk, hisz erről szólt Thürmer Gyula írása is.
Kárpátiné Teleki Zsuzsanna (Budapest): Az első magyar királyok honfoglaló Árpád véréből származtak és az ő jelvényük volt az Árpád-sávos – eredetileg ezüst-piros csíkos – zászló. A turulmadár pedig még az őshazában élt magyarság szent totemállata volt. A mai magyar címer baloldali mezőjében lévő piros-fehér csíkok is az Árpád-sávra utalnak. Amikor a mai parlamentben esküt tesz az ország vezetője, továbbá minden nemzeti ünnepen, akkor díszes ruhába öltözött zászlóvivők helyszínre hozzák a történelmi zászlókat. Első a sorban az Árpád-sávos lobogó. A II. világháború utolsó hónapjaiban, amikor Szálasiék átvették a hatalmat, akkor bitorolták az Árpád-sávokat, de arra náci jelvényüket, a nyilaskeresztet rátették. Diktatúra volt ekkor Magyarországon, miként diktatúra volt akkor is, amikor minden középületen vörös csillag virított. Aki ma a sima Árpád-sávos zászlótól iszonyodik, az megsérti a magyar nemzetet, amelyet valamennyi magyar ember nevében kikérek magamnak. Elég volt abból, hogy nemzeti jelképeinket sorozatosan félremagyarázza bárki! Semjén Zsolt úr, akit nagyon tisztelek, nem valószínű, hogy a valóságos Árpád-lobogó használatát tiltotta meg a KDNP rendezvényein, mert akkor meg kellett volna tiltani az Anjouk liliomos és Mátyás hollós zászlóját is.
Szentmihályi Tamás (Győr): Volt szerencsém a Kedd 21 című tévéműsornak nevezett vádiratot látnom, hallanom az MTV-n, november 7-én. Az utóbbi idők történéseit tapasztalva úgy gondoltam, hogy lejjebb már nem süllyedhet a közszolgálatinak mondott csatorna, de ez az adás bebizonyította, hogy nagyon messze van még az alagút vége. Az általam nagyra becsült Fricz Tamás politológus ült a vádlottak padján, kiváló kollégái ítélőszéke előtt. Fricz kollégái megaláztatásait egy órán át tűrte és hallgatta. Az „ítéletvégrehajtók”: Kéri László politológus, a Heti Hetes sztárja, Gyurcsány Ferenc korábbi politikai tanácsadója, Somogyi Zoltán politológus, egy balliberális internetes újság elemző partnere, Debreczeni József közíró, az erkölcs és igazmondás bajnoka és Rózsa Péter műsorvezető, főbíró. A fenti kvartett egy percig sem tűrte el a másként gondolkodást. Nevetés, gúny és cinizmus volt a válasz a látványosan egyedül hagyott Fricz Tamás szinte minden megnyilvánulására. Négy az egy ellen, ez aztán az adófizetők pénzén bemutatott magyar médiaegyensúly! Mégis, mit képzelnek a nézőkről ezek a Gyurcsány hatalmát szervilisen kiszolgáló baloldali politológusok? És mit képzel erről maga a tévéelnök, Rudi Zoltán? Azt gondolják talán, hogy nem tudja az általuk teljesen lenézett másképp gondolkodó, hogy mit jelent a hazugság, gátlástalanság, erkölcstelenség, rablás? Szégyen és gyalázat, hogy ilyen emberek mikrofonközelbe kerülhetnek egy demokratikusnak nevezett országban, közpénzből fenntartott és ilyen műsorokat produkáló televíziójában. Tisztelet és üdvözlet Fricz Tamás úrnak és egy jó tanács számára a jövőre nézve: Gondolja meg máskor, kiknek a társaságában tölti el az idejét.

Egyre gyanúsabbak a körülmények az óvodából eltűnt gyermek ügyében – vajon ki lehet a felelős?