Ismét nagy a felfordulás az ukrán politika forgószínpadán. A hét elején a kancellária épületében rendezett tanácskozáson a hatalmi ágak és a parlamenti politikai erők még arról biztosították egymást, hogy mindent megtesznek a békesség és a stabilitás megteremtéséért. Ennek ellenére kedden a parlamenti többség újra elutasította az államfő külügyminiszter-jelöltjének, Volodimir Ohrizkónak a jóváhagyását, tudtára adva Juscsenkónak, hogy csakis olyan egyezségről lehet szó, amelynek a feltételeit a koalíció szabja meg.
Viktor Janukovics kormányfő az utóbbi időben egyébként sem csinált már titkot abból, hogy ki az úr a házban, többször is figyelmeztetve az ellenzéket: rendre utasítja őket és velük együtt az államfőt is, akinek az a dolga, hogy vigyázzon az alkotmányos rend betartására, nem pedig az ellenzék vezetése. És a hatalom egész pályás letámadásba lendült az ellenzékkel szemben.
Szolgálati beosztásával való visszaélés címén eljárást indítottak a volt belügyminiszter, Jurij Lucenko, a Népi Önvédelem mozgalom vezetője ellen, akinek a lakásán kedden reggel a legfőbb ügyészség nyomozói is megjelentek, hogy házkutatást tartsanak. Ezzel azonban az ellenzék kezébe adtak újabb ütőkártyát. A Mi Ukrajnánk politikusai máris a Kucsma-időszak totalitárius módszereinek visszatéréséről beszélnek. Elemzők szerint nem is alaptalanul, közben ugyanis kiderült, hogy az ÚT–1 tévécsatornán betiltották az egyetlen élő politikai műsort, melynek vezetője a két parlamenti ellenzéki frakció vezetőjét, Julija Timosenkót és Vjacseszlav Kirilenkót látta vendégül. Napvilágra került az a hír is, hogy már nyomdában van annak a könyvnek a kézirata, amelynek célja Viktor Balogának, az elnöki titkárság vezetőjének a kompromittálása. Volodimir Feszenko politológus a válságellenes koalíció durva hibájának nevezte a történteket, amire az új hatalom képviselőit, köztük is elsősorban a Régiók Pártját nyilvánvalóan az ragadtatta, hogy mind a mai napig képtelenek voltak feldolgozni a Majdan okozta traumát.
A sokkoló hatást kiváltó ütést azonban a gazdasági miniszterré kinevezett Anatolij Kinahnak a narancsos táborból történt átcsábításával vitte be Janukovics az ellenzéknek. Juscsenko „morális szégyennek” nevezte Kinah tettét, ám ezzel együtt úgy vélekedett, hogy a kialakult helyzet azért mégsem fatális, mivel az csupán egyetlen epizódja a jelenlegi ukrán politikának. A koalíció viszont azzal tette még meggyőzőbbé a sikerét, hogy a kabinet szerdai kibővített ülésén a Régiók Pártja frakcióvezetője, Rajisza Bohatirjeva bejelentette: a koalíció nevét válságellenesről nemzeti egységre cserélik fel.
Egészen hihetetlen idő várható a hétvégére