Hamász-tagokat tartóztattak le

Harminchárom Hamász-tagot – köztük Nasszer Sáir palesztin oktatási minisztert – tartóztatott le az izraeli hadsereg tegnap hajnalban. Az akciót a kormány öt nappal korábban jóváhagyta, és arra szólította fel a Sin Bét belbiztonsági ügynökséget, hogy gyűjtsön bizonyítékokat az elfogottak kapcsolatára a Szderótot rakétákkal támadó palesztinokkal.

Hírösszefoglaló
2007. 05. 24. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Sáir mellett polgármestereket, egy korábbi minisztert és két parlamenti képviselőt is elfogtak a katonák. Amir Perec izraeli védelmi miniszter szerint „a letartóztatás jobb, mint a lövöldözés”. Szerinte a mostani akcióval jelzik a palesztinoknak, hogy véget akarnak vetni a rakétazápornak. Mahmúd Abbász palesztin elnök elítélte a letartóztatásokat, amelyek véleménye szerint csak a feszültség szítására alkalmasak. Szavait megerősíti a Hamász nyilatkozata is. A radikális szervezet közölte: „Támadásaink folytatódni fognak. Szabad kezet adtunk az összes sejtünknek, hogy Palesztina földjén bárhol lecsaphassanak.”
Perec közölte, a jelen pillanatban nem rendelne el egy nagy arányú szárazföldi katonai akciót a Gázai övezetben, ám a hadseregnek más eszközei is vannak, mint például a légicsapások a Hamász-célpontok ellen.
Abbász elnöki testőrsége viszont Jerikó mellett fog gyakorlatozni, Izrael hozzájárulásával. A kérést az amerikaiakon keresztül juttatták el Tel-Avivhoz. Izrael még fegyvereket és lőszert is juttatott a Fatah-párti elnökhöz hű testülethez, igaz, ezek nem lehetnek nagyobbak a karabélynál, és minden egyes darab sorozatszámát felírják az izraeliek.
A Háárec izraeli napilap közölte, a hadsereg véleménye szerint a Gázai övezetben a Hamász fölénye tapasztalható, és megvan a katonai ereje a „háború megnyeréséhez”, ugyanakkor Ciszjordániában a Fatah irányít.
A palesztinoknak „nyilvánvalóan segítségre van szükségük” ahhoz, hogy törvényességet és rendet teremtsenek saját városaikban, és „valamilyen szövetségre vagy konföderációra irányuló törekvés Jordániával” megteremtheti a biztonság és a béke ezen elemét – fogalmazott egy lapinterjúban Benjamin Netanjahu volt miniszterelnök, a Likud elnöke. Netanjahu ugyanakkor a „hagyományos arab követelések újjáélesztéseként” vetette el az új arab béketervet.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.