MSZP-s gyámság Horváthnak

Hét munkacsoportot hozott létre az MSZP, amelyek az egészségügy legfontosabb területein értékelik a jelenlegi helyzetet és javaslatokat dolgoznak ki a problémák megoldására. A testületekben egy-egy szocialista országgyűlési képviselő mellett a szakmai szervezetek delegáltjai foglalnak helyet. Nem kapott meghívást az SZDSZ és az Egészségügyi Minisztérium sem.

2007. 06. 21. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hét területtel – alapellátás; járóbeteg-ellátás; fekvőbeteg-ellátás; sürgősségi ellátás; reformtörvények; népegészségügy; humán erőforrás – foglalkoznak az új bizottságok. A testületekben egy-egy szocialista országgyűlési képviselő mellett a szakmai szervezetek delegáltjai foglalnak helyet. Az MSZP-s politikusok közül Kökény Mihály (ő két munkacsoportban is helyet kapott), Tóth István, Czinege Imre, Vojnik Mária, Nyúl István és Schwarcz Tibor vesz részt a munkában, míg a szakmai szervezetek közül meghívást kapott például a Magyar Orvosi Kamara, az Egészségügyi Gazdasági Vezetők Egyesülete, a Magyar Kórházszövetség, a Magyar Orvostársaságok és Egyesületek Szövetsége, valamint a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara is. Úgy tudjuk, a cél az, hogy a különböző területeken elemezzék a kialakult helyzetet, meghatározzák az azonnali beavatkozást és a kormányzati intézkedést igénylő kérdéseket.
Lapunk megkereste Kökény Mihályt, az MSZP szakpolitikusát, ám ő külföldi tartózkodására hivatkozva csak annyit közölt: valóban létezik a hét munkacsoport. Megkerestük a többi szocialista képviselőt is, de egyeseket nem tudtunk elérni, míg mások nem akartak nyilatkozni. Pedig szerettük volna megtudni, hogy milyen jogosítványokkal rendelkeznek ezek a munkacsoportok, illetve, hogy nem gondolják-e, ezzel újabb koalíciós feszültséget okoznak. Azt a kérdést is feltettük volna, hogy ez egyúttal azt jelenti-e, hogy „gyámság alá” helyezték Horváth Ágnes egészségügyi minisztert és az általa vezetett szaktárcát. A munkacsoportok létrehozása azért is figyelemre méltó, mert néhány héttel ezelőtt az SZDSZ „megdorgálta” az MSZP-t, amiért az a koalíciós egyeztetés előtt a szakmai szervezetekkel konzultált a biztosítási rendszer jövőjéről. Mint ismert: sok, egészségügyet érintő konfliktus volt a koalíciós felek között az elmúlt időszakban.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.