Bár elsősorban az ábécé miatt, de bizony a gonoszok gyűjteményének első tagjai között máris rá lehet lelni a csibészek főnökére, a behatárolhatatlan és megtalálhatatlan al-Kaidára. Bár a Fényes Ösvény nyilván nem tagja az al-Kaidának, ám a legtöbb iszlamista csoportra könnyen rá lehet mondani, hogy az al-Kaida tagja, hiszen hasonlóképpen harcol, mint az Oszama bin Laden nevéhez kötött hálózat többi része. A 42 tagú feketelista 28 résztvevője köthető az iszlámhoz, s vallási alapon is tervelik ki merényleteiket. Nem meglepő, hogy a legtöbben a világ talán legrégebbi tűzfészkéből, a Közel-Keletről jutottak fel a listára. Mivel arrafelé a csoportok szinte naponta változnak, lehet, hogy egy ma elfogadott lista másnapra már elavultnak számít. Az bizonyos, hogy az izraeli–palesztin viszályban jelenleg a Népi Front Palesztina Felszabadításáért – Főparancsnokság (PFLP-GC) már nem játszik olyan komoly szerepet, mint egykoron, és olyan szerteágazó nemzetközi ügyintézésre sem képes, mint arról az amerikaiak beszélnek. A lista kakukktojása a Kach és Kahane Csai szervezetek, amelyek az izraeli törvények szerint is terrorcsoportoknak minősülnek. Bár hivatalosan sehol nem jelenhetnek meg, jelentős a támogatottságuk a radikális zsidó telepesek között, nemrégiben az is felmerült, hogy indulhassanak a választásokon. Ehhez azonban el kellene törölni a knesszet azon törvényét, amely kimondja a nyíltan rasszista csoportok betiltását.
A listán szereplő csoportok legnagyobb része egyébként épp az Egyesült Államok ellen harcol meg nem engedett eszközökkel. Ilyenek az említett al-Kaidához köthető mozgalmak, így ők azonnal felkerülnek a terrorlistára. Az amerikai meghatározás is félrevezető néha, hiszen az Iszlám Dzsihádhoz Szíriát és Iránt írják Washingtonban, pedig valójában a palesztin területeken működik, Damaszkusz és Teherán részvétele nem egyértelmű a harcában. Más csoportok inkább az amerikai szövetségesek elleni politikai-vallási-ideológiai harcot vívják (ilyenek a palesztin csoportok, amelyek elsősorban Izrael ellen törnek, ám az Egyesült Államok ugyanolyan rossz a szemükben, mint első számú elnyomójuk). A többi szervezet főként ideológiai harcot vív, alkalmasint évtizedek óta, komolyabb eredmény nélkül. Ilyenek a Fényes Ösvény gerillái, vagy a többi kommunista szabadcsapat Dél-Amerika őserdőiben. Az említett államokban a kommunista hatalomátvétel soha nem volt valószínű, még az ötvenes–hatvanas években sem sikerült megdönteni az ottani kormányokat, a dzsungelben tanyázó gerillák azonban nem hagynak fel tevékenységükkel. Nyugalom van Észak-Írországban is, amióta 1998-ban aláírták a nagypénteki megállapodást. A két IRA-mutáció az amerikai listán azonban továbbra is bizonyos mértékben aktív, ám összesen legfeljebb 300 emberről van szó.
Az uniós terrorlista tagjai sokszor ismeretlen csoportok, s messze nem olyan globális alapon állnak össze, mint Washington névsora. Két szikh csoportot is találhatunk, amelyek valószínűleg a brit tagok kérésére – náluk komoly szikh kisebbség él – kerültek a gonoszok közé. Nem szerepel rajta a Hezbollah, amelyet annak véres történelme ellenére sem tart terrorszervezetnek az EU, pedig az Egyesült Államok külön kérte a libanoni harcosok felvételét a listára. Ha egy-egy csoport helyet kap a listán, az több eredménnyel is járhat. Míg a Valódi IRA rá se ránt, az iráni Népi Modzsahedek számára borzasztó dolog látni a nevüket azok között, akik ellen harcolnak. Az amerikai irányítású Irán-ellenes megmozdulásokat támogató csoport ugyanis ugyanazt akarja, mint a nyugatiak, mégis páriák az EU-ban és Amerikában is. Washington ráadásul az állam egyik elit fegyveres egységét, a Forradalmi Gárdát is fel akarja tenni a listára, nyílt politikai jelzésként Teheránnak.
Az al-Aksza Mártírjainak Brigádjai mindkét listán rajta van, s bár a hosszú nevű csoport nyíltan a palesztin vezetéshez kötődik, az uniót és az Egyesült Államokat sem zavarja ez a tény. Ugyanez azonban problémát okoz, amikor a Hamászról van szó, ezt a csoportot mindkét entitás terroristának tartja, annak ellenére, hogy az iszlamista szervezetnek jelentős szociális hálózata van, s a bölcsődétől a nyugdíjaskorig elkíséri a rászorulókat.
Világosan kiderül a legújabb hangfelvételből: hazudott Magyar Péter a tüntetések költségeiről - de honnan jöhet a pénz?