The Washington Post
Az iráni Forradalmi Gárda szabályos háborút folytat az Egyesült Államok ellen, ezért Washingtonnak számolnia kell a katonai ellencsapás lehetőségével – foglalt állást szerkesztőségi cikkében a The Washington Post. A liberális lap Keményebb fellépést Irán ellen című írásában azt kérdezi, hogy ha a Forradalmi Gárda háborúzik Amerika ellen, miért ne lehetne ellentámadást indítani? A liberális elemzők eddig mindig óvtak egy Irán elleni háborútól, a Post ezzel szemben most úgy foglalt állást, hogy miután a gazdasági és egyéb szankciók eredménytelennek bizonyultak, lényegében csak a katonai akció maradt az amerikai kormány eszköztárában arra, hogy hatást gyakoroljon Teheránra. A lap tényként kezeli, hogy az Irakban állomásozó amerikai csapatok elleni pokolgépes merényletek mögött Irán áll.
arab news
Nicolas Sarkozy francia elnök szerepét méltatja a nemzetközi politikai folyamatokban a szaúdi napilap. Az angol nyelvű lap rámutat, hogy Franciaország az új elnök beiktatása óta igen aktív a világpolitikában, s úgy látja, hogy Párizs tevékenysége azt szolgálja, hogy az emberek életét javítsa kissé. – Így néz ki, ha a valódi politikai felelősség áll az akció hátterében – írja a lap publicistája. Egyúttal leszögezi, Sarkozy és külügyminisztere, Bernard Kouchner színrelépésével olyan francia–amerikai viszony alakult ki, amely Francois Mitterrand elnöki időszaka óta nem volt tapasztalható. Míg Mitterrand nyíltan az Egyesült Államok pártján állt, Sarkozy esetében nem áll fenn a veszély, hogy a Bush-adminisztráció tervei mögé Párizs is kritika nélkül beállna. „Sarkozy nem gyáva, egyszerűen nem fogja maga ellen kihívni az Egyesült Államokat csak azért, mert megteheti.” Az újságíró leszögezi, bizonyos esetekben Franciaország és az Egyesült Államok homlokegyenest más álláspontot képvisel majd.
xinhua.net
Mintegy ötezer kormányképviselőt büntettek meg Kínában az elmúlt fél évben, mivel viselkedésük nem volt elfogadható a kommunista párt irányelvei szerint. A kormány illetékes szerve 4866 esetben talált bizonyítékot arra, hogy az állami tisztviselők közpénzt sikkasztottak el, s azt magánrendezvényekre, külföldi utazásokra, szórakozásra vagy luxus- autók vásárlására költötték. Anhuj tartomány főügyésze, Hszü Ve-naj (Xu Wenai) is elvesztette állását, mivel közpénzen utazott egy finnországi látogatásra. A kínai delegációt tavaly novemberben nem engedték be Finnországba, mert meghívóleveleik hamisak voltak, az ezt követő botrányt követően Peking megszigorította a hivatalos utak feltételeit.
Soltész Miklós alaposan eligazította Mellár Tamást: ezért sem fognak önök bekerülni a következő parlamentbe