Orbán: Lehet, méltóbb névadó is lesz

Maffiamódszerekkel osztja szét a hatalom az állami és az uniós közpénzeket – jelentette ki tegnap Orbán Viktor a Zuschlag-ügy kapcsán, amelyet csak egyelőre hívnak így, de lehet, hogy méltóbb névadója is lesz. A Fidesz elnöke úgy vélekedett, hogy az ifjúsági és az uniós pénzek mellett a társadalombiztosítás privatizációja kapcsán is a Zuschlag-modell érvényesül.

2007. 10. 07. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az új baloldal maffiamódszerekkel kezeli az állami pénzeket – jelentette ki tegnap Orbán Viktor a Zuschlag-ügy kapcsán. A Fidesz elnöke úgy vélekedett, hogy egyre inkább ez a Zuschlag-modell válik általánossá minden téren az ifjúsági és az uniós támogatásokon át a társadalombiztosítás magánosításáig.
– Lassan már minden napszakban nyilvánosságra kerül egy újabb kormányzati korrupciós botrány – jegyezte meg Orbán Viktor, majd hozzátette, hogy a baloldalnak meg kell tisztulnia, hiszen a korrupciós ügyeket nemcsak a jobboldal, hanem a régi baloldalt képviselők sem nézik jó szemmel, s az ország érdeke is mást kíván. – Horn Gyuláért és kormányáért sem rajongtam, megvoltak verve bizonyos pártállami tulajdonságokkal, de egészen más természete volt annak, mint az új baloldalnak, amely időnként a jog határán belül, máskor pedig azon kívül gátlástalanul eltünteti a közpénzeket – fogalmazott a volt miniszterelnök.
Orbán cáfolta, hogy a kiskunhalasi MSZP-s képviselő beszélgetéséről nyilvánosságra került felvételt ő már korábban ismerte volna, s ezért beszélt a múlt héten az uniós források ellopásáról. A Fidesz elnöke megjegyezte, hogy ő jelenségekről beszél, hiszen köztudomású, létezik egy kórság, a politikai elit eltünteti az ország pénzét. Ha a Fideszhez már korábban eljutott volna ez a felvétel, akkor azt a legnagyobb ellenzéki párt nem spájzolta volna. Orbán Viktor úgy vélekedett, az a legfőbb probléma, hogy a kormányzás erkölcsi alapja hiányzik az őszödi hazugságbeszéd óta. A kabinet nem tud fegyelmet és rendet tartani, ennek következménye a számos korrupciós ügy.
A Fidesz elnöke arra is figyelmeztetett, hogy az európai uniós források mértéke a jövőben csak növekedni fog. A több-biztosítós rendszer bevezetéséről, illetve a társadalombiztosítás privatizációjáról úgy fogalmazott: az csak tovább növeli, kiteljesíti a szociális válságot. Senki nem hatalmazta fel a kormányt, hogy az ötszázalékos SZDSZ programját valósítsa meg, hiszen a választási kampányban nemcsak a Fidesz, hanem az MSZP is mereven elzárkózott a több-biztosítós modell bevezetésétől. Az új egészségügyi rendszer kizárólag a leendő befektetők érdeke, a kormánypártok paktumát nem előzte meg társadalmi egyeztetés, csak az emberek pénzéhez hozzájutni akaró tőkéscsoportokkal tárgyaltak.
Varju László, az MSZP parlamenti frakcióvezető-helyettese visszautasította a Fidesz-elnök nyilatkozatát, és megismételte Gyurcsány Ferenc korábbi szavait, miszerint a Fidesz elnöke mindenkit megsért Magyarországon azzal, ha az uniós források felhasználásának módját és menetét megkérdőjelezi. Varju szerint a pénzek szétosztásának mechanizmusa kizárja annak a lehetőségét, hogy „külső behatással lehessen élni”.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.