Csak a többséget lehet szidni ezentúl

2007. 11. 08. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Elfogadta az Országgyűlés kormánypárti többsége tegnap este a legújabb „gyűlöletbeszéd” elleni indítványt, amellyel módosították a polgári törvénykönyvet. Az ellenzék elutasította a javaslatot, ám az ennek ellenére hamarosan hatályba lép. A Btk.-módosítás szerint azzal szemben, aki nyilvánosan megsérti a társadalmon belül a kisebbségben lévő csoportokat, akár vallási, világnézeti, szexuális irányultság vagy etnikai hovatartozás vonatkozásában, nemcsak a sértett, hanem érdek-képviseleti szervezetek vagy közhasznú társadalmi szervezetek is felléphetnek, eljárást kezdeményezhetnek személyhez fűződő jogsérelem miatt.
A törvény érdekessége azonban, hogy a többségi magyarságot sértő megnyilvánulások ellen nem lehet fellépni a jogszabály értelmében, hiszen az kifejezetten a társadalmon belül kisebbségben lévő csoportok védelmére összpontosít, például „büdösmagyarozni” következmények nélkül lehet a jövőben. Ugyanígy kérdéses, hogy a keresztény vagy keresztyén felekezethez tartozók például a többséghez vagy a kisebbséghez tartoznak-e, figyelembe véve az ateistákat, mert ha az előbbihez, akkor a törvény őket sem veszi védelmébe.
Salamon László fideszes képviselő lapunknak azt mondta: ember és ember között az emberi méltóság vonatkozásában nem lehet különbséget tenni a szerint, hogy kisebbségi vagy többségi társadalomhoz tartozik. A törvénymódosítás száz sebből vérzik, jogilag is hibás, ezért nem támogatta azt a legnagyobb ellenzéki párt – hangsúlyozta.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.