Egy magánszemélytől béreli a Fidesz azt a helyiséget amely a népszavazás kampányközpontjaként is működik a jövőben, ahová bárki bemehet érdeklődni a vizitdíj, a kórházi napidíj és a tandíj eltörlésére vonatkozó kérdésekről, aláírhatja a tiltakozó petíciókat. Tarlós István az MDF elnökének korábbi szavaira reagálva úgy vélekedett: „Magyarország tiszta kezű asszonya” is tudhatná, hogy nem az Országgyűlés, hanem a népakarat fölé nem lehet semmit helyezni. Reményét fejezte ki, hogy Dávid Ibolya is – aki arra szólított fel, hogy a pártok hagyják abba a „népszavazási őrületet”, s a parlamentben keressék a megoldást – támogatni fogja a referendum kérdéseit. Ismert, éppen az Országgyűlés kormánytöbbsége vezette be döntéseivel a választási kampányban eltitkolt intézkedéseket.
Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke arról beszélt, hogy a népszavazással a magyar emberek világossá tehetik a kormány számára, hogy mindennek van határa, nem lehet Magyarországgal mindent megcsinálni.
– Az ország világossá teheti, hogy nem lehet mindent megcsinálni vele, nem lehet az ellenkezőjét ránk erőszakolni, mint amit megígértek – fogalmazott Debrecen polgármestere. Ugyanakkor kifejtette, ha az emberek azt mondják majd, hogy nekik mindegy, akkor ez a kormány mindent meg is fog csinálni velük. Kósa szerint még a Kádár-rendszerben sem mertek enynyire szembemenni az emberek akaratával, mint most. A három kérdés a Gyurcsány-kormány politikáját szimbolizálja, amelyeket azonban nem a Fidesz, hanem a hatalom választott. A legnagyobb ellenzéki párt alelnöke nehezményezte, hogy a kormány arra biztatja az embereket, hogy ne menjenek el a népszavazásra. (Ez áll a hárommillió példányban kinyomtatott, százmilliókért előállított Új Magyarország című kormányzati kiadványban is.) Deutsch-Für Tamás, a Fidesz elnöki kabinetfőnöke Kósához hasonlóan arra szólította fel az Országos Választási Irodát – amelynek informatikájára, munkafeltételeinek javítására milliárdokat költött az állam –, hogy november 30-ig végezze el a hivatalos aláírásgyűjtő ívek ellenőrzését annak érdekében, hogy az Országgyűlés még decemberben döntést hozhasson a népszavazás kiírásáról, a köztársasági elnök pedig legkésőbb 2008 elején kitűzhesse a szavazás időpontját.
Gyermekpornográfia miatt tartóztattak le egy borsodi férfit