Laborc bizottsági bukása

Dacára annak, hogy a nemzetbiztonsági bizottság tegnapi zárt ülésén csak a szocialisták tartották alkalmasnak az NBH vezetésére Laborc Sándort, úgy tűnik mégis ő lesz a kémelhárítás első embere.

2007. 12. 03. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szilvásy György titokminiszter ugyanis a testület állásfoglalása ellenére várhatóan a Szovjetunió Dzer-zsinszkij Akadémiáján végzett volt hírszerző főigazgatói kinevezését javasolja majd Gyurcsány Ferenc miniszterelnöknek.
A rendszerváltás óta nem volt példa arra, hogy az NBH élére olyan ember kerüljön, aki elbukott a parlament szakbizottsága előtt. A testület tegnapi ülésén egyébként öt szocialista igennel, a Fidesz és az MDF öt képviselője nemmel, míg az SZDSZ politikusa úgynevezett „puha nemmel” szavazott, vagyis tartózkodott. Bizottsági meghallgatását követően Laborc Sándor nem kívánt válaszolni az újságírói kérdésekre.
A Magyar Hírlap tegnapi számából kiderült, a rendszerváltás előestéjén Laborc a Varsói Szerződés szétesésekor Lovasberényben, az akkori KGB-s befolyású államok titkosszolgálati vezetőinek szervezett egy találkozót. A lap szakértői szerint nem mindennapi a beágyazottsága a KGB-irányítású titkosszolgálatokba annak az embernek, aki képes volt a válságos órákban megszervezni egy ilyen jelentős konferenciát. Úgy tudjuk, erről az egyeztetésről a tegnapi bizottsági ülésen is szó esett, amit Laborc lényegében búcsútalálkozónak nevezett.
Mint az közöltük, a NATO részéről – egyes értesülések szerint – informális úton már jelezték, Laborc főigazgatói kinevezését elfogadhatatlannak tartanák.
Bővebben a 3. oldalon

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.