Új Fidesz-program: Erős Magyarország

Gazdasági növekedést és szociális biztonságot, állami társadalombiztosítási rendszert, önkormányzati tulajdonú kórházakat, rendet és jogbiztonságot helyez kilátásba a most elkészült, Erős Magyarország címet viselő szakpolitikai programjában a Fidesz – derül ki a lapunk birtokába jutott dokumentumból, amely az új jobboldal alapvetéseit tartalmazza.

2007. 12. 15. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Navracsics Tibor frakcióvezető vezényletével kidolgozott dokumentum 12 fejezeten keresztül foglalkozik az állam feladataival, illetve azzal, hogy a Fidesz mit tenne a különböző szakterületeken a hatalomra kerülése esetén. Az új jobboldali alapvetéseket tartalmazó anyag egyelőre nem tekinthető választási programnak, viszont a gerincét adja majd annak. Konkrét számadatok, statisztikák ugyan szerepelnek – nem túl nagy számban – az anyagban, ám nem ezeken van a hangsúly, már csak azért sem, mert a konvergenciaprogramot háromszor módosította a kormányzat, így a jelenlegi gazdasági-pénzügyi helyzetben meglehetősen nehéz előre jósolni, becsülni. A program jelentős részében felhasználták a Jövőnk vitasorozat megállapításait, a frakció mellett működő kabinetek tanácsait, illetve a Fidesszel szövetséges német és brit konzervatív pártokkal folytatott programkonzultációkat.
*
Az „új jobboldal” programja magát nemzetinek, demokratának, versenypártinak és szociálisnak határozza meg, mivel azt ajánlja a legnagyobb ellenzéki párt, hogy őrizze meg a magyar kultúra értékeit, védje meg Magyarország gazdasági érdekeit, minden körülmények között ragaszkodjon a demokratikus játékszabályok betartásához, valamint védje meg a társadalmat attól, hogy az emberek életének minden területét a piac és a haszonszerzés logikája alapján szervezzék át. A gazdasági fejlődés zálogát a minden fiatal számára elérhető színvonalas oktatásban, a magyarok tehetségében és a középosztály megerősödésében látja a program. Hangsúlyos helyen kezelik a családbarát adózási rendszer kiépítését, a gazdaságélénkítő intézkedéseket és a célzottan végrehajtott adócsökkentés szükségességét.
A Fidesz a segély helyett munkahelyet és a hal helyett hálót elv alkalmazásában bízik. A törvény, rend, biztonság fejezetben a dokumentum külön kitér arra, hogy a rendőrséget újjá kell szervezni, öszszevonnák a tűzoltósággal és a katasztrófavédelemmel. Megerősítenék, professzionálisabbá tennék a rendvédelmi szerveket. – Több tízezer bűnöző ellen van érvényben hatályos elfogatóparancs, mégis évről évre egyre többen bújnak ki a felelősségre vonás alól – áll a programban.
A takarékos és erős állam fejezet többek között arról szól, hogy az államnak valóban saját magán kell kezdenie a takarékoskodást, nem úgy, mint a Gyurcsány-kormány alatt. A Fidesz nyilvánossá tenné az állami vezetők és az általuk többségi formában birtokolt cégek adóbevallását is, és a kormánytagokat felelősség terhelné a költségvetésért.
Az ellenzéki párt vidékfejlesztési politikája a magyar földre épít, amelyet „meg kell őrizni a társadalom számára”, hiszen ez nemzeti szuverenitásunk alapja. Olyan földtörvényt kell alkotni, amely biztosítja, hogy a helyben lakó magyar gazdák ne kerüljenek hátrányba a külföldi tőkebefektetőkkel szemben, a jogi személyek földtulajdonszerzéséhez pedig továbbra sem járulnak hozzá. A Fidesz semmissé kívánja tenni a külföldiek bújtatott földvásárlását is. Vidéken biztos megélhetést kell teremteni, amelyhez intézményrendszerekre – iskolákra, rendelőkre, postákra és üzletekre – van szükség. A gazdák versenyképességének és pénzügyi helyzetének növelése céljából átfogó gazdahitel-átütemezési és feltőkésítési programot indítanának el, s biztosítanák az esélyegyenlőséget a tőkeerős uniós tagországok termékeivel, valamint a multinacionális cégekkel szemben. A családi gazdaságok megerősítése szintén kiemelt helyen szerepel a programban, mint ahogy a kis- és a középvállalkozások nagyobb arányú támogatása. Utóbbi az adóterhek mérséklésével és egyszerűsített adminisztrációval, kedvezményes hitelekkel és állami megrendelésekkel lehetséges, ám növelni kell a fejlesztésükre fordított forrásokat is.
„A szabadság mindig Nyugatról jött” szavakkal kezdődik a külkapcsolatokról szóló rész, amelyben leszögezik: Magyarország külpolitikájának célja a nemzeti érdek képviselete. A dokumentum szerint a Fidesz elkötelezett az észak-atlanti szövetségi rendszer és az erős, nyugati keresztény kultúrán alapuló európai uniós értékrend mellett, mint ahogy támogatja a határon túli magyar közösségek autonómiatörekvéseit és szülőföldön való boldogulását.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.