Megsemmisítő vereséget szenvedett a tajvani parlamenti választásokon a hatalmon levő Demokratikus Progresszív Párt (DPP). A Csen Suj-pien (Chen Shui-bian) elnök vezette erő a lehetséges 113-ból mindössze 27 mandátumot tudott megszerezni, a képviselőhelyek túlnyomó része, 81 az ellenzéki Kuomintangnak (KMT) jutott. Négy képviselőt küldhetnek a tajpeji Törvényhozó Jüanba nacionalista irányultságú függetlenek, egyet pedig egy jobboldali kispárt. Az óriási kudarc nyomán az államfő azonnal bejelentette lemondását a DPP főtitkári pozíciójából. Szavai szerint a DPP megalakulása óta nem szenvedett még ilyen sokkoló arányú vereséget.
A tajvaniak még egy választásra készülnek az év elején, ugyanis március 22-én már Csen utódját fogják kijelölni. Elemzők szerint a parlamenti választások eredménye előrevetíti, hogy nem a DPP jelöltjét, Frank Si-t (Hsieh), hanem a kuomintangos Ma Jing-csout (Ma Ying-jeou) fogják választani. Már a választások előtt is húsz százalékpontos előnnyel vezetett Ma Jing legfőbb ellenlábasával szemben, ez előreláthatólag még növekedni is fog tavaszig.
Peking nem kommentálta a tajvani eredményeket, bár az Új Kína hírügynökség kiadott róla egy tudósítást. A Kuomintang győzelme és Ma Jing esélyeinek növekedése kifejezetten jó hír Peking számára, ugyanis a jelenlegi ellenzék a Csen Suj-pien által szorgalmazott függetlenségnél szorosabb kapcsolatokat kíván kialakítani Kínával. Ezt egyébként az Egyesült Államok is szívesebben fogadja, nyíltan elutasítva az elnökválasztással egy időben tartott népszavazást Tajvan ENSZ-tagságáról. A KMT volt az az erő, amely a Kínai Népköztársaság 1949-es megalakulásakor a kommunisták elől Tajvan szigetére menekült, és ott 1990-ig egyedüli pártként uralkodott.
Fiktív bérleti szerződésekkel is kivehettek pénzt a Tisza Párt kasszájából