MDF: sajátos neokon „ellenzékiség”

Az MDF első számú ellenfele a  kormányerők helyett ismét a Fidesz, hiszen a legkisebb ellenzéki párt most a célegyenesbe érkező szociális népszavazást nevezte ostobaságnak, és ezt a párt „finnyásságával” magyarázták. A „finnyás” demokrata fórum számos politikusához ugyanakkor politikai és bűnügyi botrányok sora kapcsolódott az utóbbi években.

2008. 01. 26. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Herényi Károly frakcióvezető szerint – akinek pártjához hasonlóan papírja van arról, hogy törvénytelenül zárt ki öt képviselőt, köztük alapító MDF-eseket a demokrata fórum frakciójából 2004-ben, amely miatt nem vagyoni kártérítést is fizetni kellett – azért nem támogatják a referendum kérdéseit, mert komolytalan a kezdeményezés. Mint fogalmazott, „mi vagyunk annyira finnyásak, hogy ostoba kérdésekre nem nagyon szeretnénk ostoba válaszokat adni, választóink pedig elég értelmesek és intelligensek ahhoz, hogy ezt tudják”. Az irányultságában neokonzervatív MDF-nek az a Political Capital ad tanácsot, amelynek egyik tulajdonosa Szabados Krisztián, aki egykor az SZDSZ sajtófőnöke volt. Szintén ehhez a céghez köthető a Hírszerző című internetes újság is, ahol tavaly az egyik újságíró úgy fogalmazott jegyzetében: „már a nemzet szó hallatán is piros-fehér-zöld kiütések lepik el”, a magyar nemzeti gondolat erőltetését pedig perverz mazochizmusnak titulálta. Legutóbb pedig Merjünk neokonok lenni címmel jelent meg vezércikk a portálon.
A tavalyelőtti önkormányzati választások után sorra derültek ki azok a hivatalos vagy hallgatólagos megállapodások, amelyeket az MDF és a kormánypárti politikusok kötöttek országszerte helyhatósági szinten. A „modern konzervatív” párt képviselői sosem maradtak ellentételezés nélkül. Olykor egy-egy fontos, az ellenzéket és a kormánypártokat élesen megosztó konkrét ügyben (beruházások, ingatlaneladások, intézménybezárások) születik egyezség a szocialisták és a demokrata fórum között, de számos példa van arra is, hogy írásban rögzítettek koalíciós vagy támogató megállapodásokat. A Fővárosi Közgyűlésben egyre gyakrabban szavaz a koalícióval az MDF. Ilyenek voltak a kórházak összevonásáról, a bizottsági helyek elosztásáról szóló vagy a tüntetések kapcsán a gyülekezési jog korlátozására vonatkozó – utóbb alkotmányellenessége miatt visszavont – indítványoknál. Szombathelyen és Székesfehérváron is összefogott a demokrata fórum a választások után a kormánykoalíció pártjaival. Mindkét városban alpolgármesteri tisztséget kapott egy-egy MDF-es politikus. Az utóbbi időben számos botrány, illetve bűncselekmény derült ki MDF-es vagy a párthoz köthető politikusokról. Legutóbb Viniczai Tibor országos alelnököt, Székesfehérvár alpolgármesterét gyanúsította meg a vádhatóság nyolc társával együtt adócsalással, magánokirat-hamisítással, számviteli fegyelem megsértésével a Videoton labdarúgócsapatot működtető Fehérvár FC Kft. ügyletei kapcsán, amelyek a napokban értek bírósági szakaszba. Marcaliban az önkormányzati választások előtt, 2006 szeptemberében hat lövéssel ürített tárat s ölt meg egy embert az MDF Somogy megyei listavezetője, Szabó Gyula egy üzleti vita miatt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.