A Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája után a Magyar Rektori Konferencia is jelezte, hogy saját tandíjkoncepcióval kíván előlépni. A Felsőoktatási Kerekasztal legutóbbi ülésén a különböző javaslatok számbavétele történt – reagált közleményében lapunk tegnapi cikkére Hiller István. Az oktatási miniszter ezzel elismerte, hogy létezik az a Felsőoktatási Kerekasztal részére készített, alternatív tandíjjavaslatokat tartalmazó dokumentum, amelyet a Magyar Nemzet tegnap ismertetett.
Ezzel szemben Manherz Károly felsőoktatási szakállamtitkár a távirati irodának adott nyilatkozatában megpróbálta elkenni a botrányt. Azt mondta: nincs kész, konkrét javaslat a tandíjról vagy a térítési díj jövőbeli kiszámításáról. Hozzátette, hogy a Felsőoktatási Kerekasztal tárgyalásairól ugyan valóban készült egy szakértői összefoglaló anyag, amely a nemzetközi példákat is sorra vette a tandíj ügyében. Szerinte azonban ezek nem koncepciók, csak ismertetései, összefoglalásai a már létező nemzetközi modelleknek. A kerekasztalon abban állapodtak meg, hogy megvárják, milyen eredménnyel zárul a népszavazás március 9-én. Hozzátette: abban nincs vita, hogy valamilyen képzési hozzájárulást fizetni kell, annak módjáról kell megegyezni.
Emlékezetes: tegnap egy lapunk birtokába került dokumentum alapján beszámoltunk arról, hogy ha a népszavazáson nem kötelezik a tandíj eltörlésére a kormányt, a jelenleginél sokkal kedvezőtlenebb rendszert vezethetnek be, az oktatási tárca ugyanis ijesztő alternatív tandíjjavaslatokat dolgozott ki. Információink szerint a rektorok a legkedvezőtlenebb rendszer bevezetését támogatják, amely megszüntetné az államilag támogatott és a költségtérítéses képzést, s a jelenlegi tandíj összegénél jóval magasabb térítési díjat vezetne be.
Meglepő fordulatot tartogat az időjárás