Most már Horn Gábor is vitázna

Az SZDSZ sajtónyilvános vitákra hívta ki a Fidesz politikusait a népszavazás kérdéseiben, bár legutóbb éppen a szabad demokrata kampányfőnök volt az, aki előzetes ígérete ellenére nem állt ki vitázni Tarlós Istvánnal az egyik televíziós csatornán.

2008. 02. 14. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Horn Gábor, a kisebbik kormánypárt kampányfőnöke nyílt levélben szólította fel a vitákon való részvételre a Fideszt, amelyet eljuttatott Deutsch-Für Tamás elnöki kabinetfőnöknek, Tarlós István kampányvezetőnek és Kubatov Gábor pártigazgatónak, mondván, nem tudja, melyikük a kampány első számú irányítója. Horn Gábor szerint a pártok igyekeznek saját álláspontjukat bemutatni, de még nem volt mód az eltérő vélemények ütköztetésére, a felelős döntést megalapozó viták lefolytatására. A tervek szerint az SZDSZ-t ezekben Horváth Ágnes egészségügyi miniszter és Magyar Bálint, az SZDSZ oktatáspolitikusa képviseli majd.
Kérdésünkre Tarlós István kijelentette: ha akar valamit tőle, a szociális népszavazás politikai vezetőjétől Horn Gábor, akkor ne nyílt leveleket írogasson, hanem keresse meg. Hozzátette, de ne csak blöfföljön mint legutóbb, amikor az ATV-ben tartottak volna egy előre megbeszélt televíziós vitát kettejük részvételével, ám Horn Gábor előzetes ígérete ellenére megfutamodott, nem jelent meg, még a telefonját is kikapcsolta. – A Népszavazás 2008 kampányának politikai vezetőjeként eddig is készen álltam úgy az MSZP, mint az SZDSZ politikai vezetőivel vitára – jegyezte meg Tarlós István. A Fidesz részéről egyébként nemcsak Tarlós István, hanem Mikola István egészségügyi szakpolitikus és Pokorni Zoltán egykori oktatási miniszter ütközteti majd véleményét a politikai ellenfelekkel.

Előrejelzés és esélylatolgatás. A Nézőpont Intézet szerint 2,5–3 millió biztos igen szavazattal lehet számolni a március 9-i népszavazáson, és 75 százalékos esély van arra, hogy érvényes és eredményes lesz a referendum. Ez esetben négy lehetséges forgatókönyvvel lehet számolni: 40 százalékos esélye van a kormányfőt gyöngítő kormányátalakításnak, ez magával ránthatja Horváth Ágnes egészségügyi minisztert. Kisebb, 30 százalékos esélye a kormányfőcserének; egy vesztes szavazás után Gyurcsány Ferenc elveszítheti a győzni tudás képességét, illetve az ebbe vetett hitet. Kisebb a valószínűsége, de nem zárható ki a következmények nélküliség (20 százalék) és a pártelnökcsere (10 százalék). Ez utóbbival azt üzenhetné a szocialista párt, hogy a reformpolitika nem bukott meg, de teljes embert kíván. (B. B.)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.